Do prawdopodobnej premiery najnowszej odsłony iPhone’a zostało jeszcze nieco mniej niż 5 dni. Nie przeszkodziło to jednak jednej z Chińskich firm zajmującej się „tworzeniem” telefonów w opatentowaniu wyglądu iPhone’a 5 generacji. 

Cała sytuacja na pierwszy rzut oka wydaje się być absurdalna, nic bardziej mylnego. Pewna chińska firma postanowiła stworzyć telefon oparty na doniesieniach i plotkach na temat najnowszego dzieła projektantów z Coupertino o specyfikacji niemal identycznej do tej znanej z iPhone’a 4 w której skład wchodzi między innymi 1GHz procesor Cortex A9, 512MB RAM, 5-megapikselowy aparat czy (uwaga uwaga!) wyświetlacz Retina, dokładnie taki sam który użyto przy produkcji iPhone’a 4. Do tego wszystko oparte na znanym i popularnym Androidzie. Nie to jest jednak najśmieszniejsze. Sedno intrygi tkwi w tym, że podrobiony iPhone został już oficjalnie opatentowany przez swoich twórców.

A to dopiero początek komicznej sytuacji. Firma odpowiedzialna za stworzenie GooPhone i5 już teraz przestrzega Apple przed pozwem spowodowanym naruszeniem własności intelektualnych GooPhone’a i5. Absurdalna sytuacja z pewnością nie jest w smak gigantowi z Coupertino. Zakaz sprzedaży iPhone’a 5 w chinach był by z pewnością sporym ciosem dla Apple’a. Na szczęście ewentualny przegrany proces był by sankcjonowany jedynie na terenie Chin. Dodatkowo taka sytuacja nieźle nadwyrężyła by zaufanie potencjalnych klientów oraz ośmieszyło giganta z logiem nadgryzionego jabłka.

Całą sytuacja jest z pewnością śmieszna a jej rozwinięcie może stać się najciekawszym wydarzeniem w dziedzinie smartfonów  bieżącego roku. Jeszcze kilka dni i z pewnością dowiemy się czegoś więcej na ten temat i nie omieszkamy was o tym poinformować.

Via

 

Be Sociable, Share!