Wciąż cieplutka Nokia Lumia 920 ledwie została zaprezentowana publicznie, a już istnieje zdjęcie modelu, który wygląda na jej bliskiego kuzyna. Czy to nie koniec nowości Fińskiego producenta?

Z jakiegoś powodu Nokia Lumia 920 posiada pod ekranem sporo niezagospodarowanej przestrzeni, co nie wszystkim się musi podobać. Na zdjęciu wyraźnie widać, że tajemniczy model miałby zostać tego pozbawiony – oczywistym następstwem takiej modyfikacji będzie bardziej kompaktowa obudowa przy zachowaniu takiego samego wyświetlacza.

To nie jedyna zmiana – różnice zaszły również w górnej części urządzenia: logo Nokii zostało przeniesione na środek, a mikrofon został wygnany z czarnej ramki.

Możemy jedynie snuć domysły na temat specyfikacji smartfona. Zmniejszenie obudowy poniesie za sobą na pewno zastosowanie słabszej baterii, co spowoduje gorszy czas pracy na jednym cyklu. Jedynym pewnikiem jest system, którym oczywiście ma być Windows Phone 8.

Nie wiadomo nawet, czy jest to prawdziwy telefon – być może to tylko i wyłącznie jeden z przedprodukcyjnych modeli, który ostatecznie stał się Nokią Lumia 920.

Moim zdaniem, tak odświeżona dziewięćsetdwudziestka prezentuje się lepiej i wygląda na bardziej wygodną w codziennym użytkowaniu. Czemu producent nie postanowił stworzyć tak zaprojektowanego smartfona wcześniej? Takiej zagadki nie rozwiąże nawet CSI…

Via

Be Sociable, Share!