Ostatni tydzień upłynął pod znakiem konferencji, zapowiedzi oraz prezentacji. Google wraz z Motorolą podczas wczorajszej zapowiedzi 3 zupełnie nowych, flagowych smartfonów pokusili się o zaprezentowanie kilku istotnych szczegółów dotyczących nie tylko prezentowanych modeli ale i samego Androida.

Eric Schmidt, były prezes Google wkraczając na scenę postanowił w pewien sposób podziękować Motoroli dzięki której jak twierdzi sam Schmidt taka zmiana pozytywnie wpłynęła oraz „wpisała się w ekosystem Google’a”. Eric pokusił się również o podanie kilku konkretnych danych dotyczących samego mobilnego systemu Google’a.

Z danych podanych przez byłego prezesa Google wynika, że każdego dnia tygodnia na całym świecie aktywowanych jest około 1,3 miliona urządzeń z Androidem. Taki stan rzeczy zasługuje na oklaski na stojąco. Warto zaznaczyć również, że od grudnia zeszłego roku liczba codziennych aktywacji wzrosła prawie 2-krotnie z 700 do aż 1,3miliona. Co ciekawe odpowiedzialny za taki stan rzeczy obarczyć można praktycznie same telefony a nie tak jak wielu mogło by sobie pomyśleć, tablety. Dla czego? A no dla tego, że jedynie 70 tysięcy sztuk tabletów z Androidem aktywowanych jest dziennie. To znikoma liczba biorąc pod uwagę ponad 1,2 miliona aktywowanych słuchawek.

Według kolejnych danych zaprezentowanych przez Erica Schmidta na całym świecie do chwili obecnej aktywowano prawie 500 milionów urządzeń. Te liczby robią ogromne wrażenie, niestety patrząc na nie trzeźwym okiem takiej ilości urządzeń nie należy brać zbyt poważnie. Nie ze względu na nieautentyczność informacji a na obecną sytuację na rynku. Ogromne problemy z fragmentacją Androida sprawiają że są to jedynie suche liczby. Świadczyć może o tym między innymi dzisiejszy tekst na temat naprawdę powolnego wzrostu popularności najnowszej odsłony Androida Jelly Bean.

Be Sociable, Share!