Google wraz ze swoim mobilnym systemem Android przyzwyczaił nas do długich oczekiwań na aktualizacje wielu urządzeń do najnowszej wersji oprogramowania. Niestety podobnie jest i w przypadku najnowszej odsłony zielonego robocika w wersji „Jelly Bean„. Google tradycyjnie co miesiącu od wprowadzenia pierwszego urządzenia z najświeższym Androidem udostępnia dane statystyczne dotyczące poszczególnych wersji oprogramowania.

I niestety zachwytu nie ma, można się było tego spodziewać biorąc pod uwagę doświadczenie wielu użytkowników i niezbite fakty świadczące na niekorzyść giganta z Mountain View. Sam Google w chwili obecnej nie jest tak naprawdę w stanie wpłynąć na producentów sprzętu z Androidem przez co patrząc na ostatni miesiąc ilość urządzeń z najnowszą odsłoną o numerku 4.1 wzrosła nieznacznie o jedyne 0,4% co w wyniku finalnym daje wynik sięgający zaledwie 1,2% urządzeń z Androidem Jelly Bean. Jest to niestety bardzo rozczarowująca nowina.

Teoretycznie cieszyć powinien również fakt wzrostu popularności odsłony Ice Cream Sandwitch z 15,9% do zaledwie 20,9% co z jednej strony cieszy, z drugiej jednak daje sporo do myślenia. W końcu Lodowa Kanapka swoją premierę miała już jakiś czas temu!

Zdumiewającym wynikiem okazuje się nadal niezwykle popularna bo sięgająca prawie 58% wersja Gingerbread oraz nie malejąca ilość 18,3% urządzeń które do tej pory wykorzystują oprogramowanie Froyo i niższe.

Via

 

Be Sociable, Share!