Na dzisiejszej konferencji Nokii zaprezentowany został nowy flagowiec Finów – Nokia Lumia 920, znany wcześniej jako Nokia Lumia Phi. Trzeba przyznać, że posiada rewelacyjne możliwości fotograficzne, a nie jest to jego jedyny atut. W tym tekście postaram się nieco przybliżyć to urządzenie.

Nokia Lumia 920 to następca obecnie najlepszego modelu w asortymencie firmy – Nokia Lumia 900. Mimo podobnego wyglądu, różni je jednak bardzo wiele – przede wszystkim, dziewięćsetdwudziestka otrzymuje nowy system operacyjny Windows Phone 8 (posiadacze Lumii 900 dostaną za to aktualizację do WP 7.8). Robi on pozytywne wrażenie – wygląda ładnie, zdaje się być intuicyjny i – co chyba najważniejsze – działa bardzo szybko.

Smartfon obdarzony został naprawdę dużym wyświetlaczem 4,5″ o rozdzielczości 768×1280 pikseli. Tak, jak w przypadku modelu Nokia Lumia 800, jest on schowany za obłą taflą szkła, która sprawia, że smyranie ekranu staje się jeszcze przyjemniejsze. Technologią, którą zachwala Nokia, jest PureMotion HD+, a służy ona poprawie ostrości obrazu przy dynamicznych zmianach tego, co widać na ekranie (np. podczas przewijania ekranu głównego). Ma być to jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) ekranów LCD na rynku.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to znajdziemy dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM, baterię o pojemności 2000 mAh oraz 32 GB pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej o  wirtualny dysk 7 GB SkyDrive).

Bardzo ważnym elementem telefonu Nokia Lumia 920 jest z pewnością aparat fotograficzny. Mamy do czynienia z modułem PureView, który posiada „zaledwie” ośmiomegapikselową matrycę. Nie uświadczymy słynnego bezstratnego powiększania znanego z modelu Nokia 808 PureView, lecz za to dostaniemy wyjątkową stabilizację obrazu w filmach oraz będziemy mogli wykonywać świetne fotki nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Z kolejnych ciekawostek warto wymienić możliwość bezprzewodowego ładowania baterii oraz NFC.

Niestety, nie została ujawniona cena urządzenia, lecz nie ma co spodziewać się niskiej kwoty – jest to smartfon z górnej półki, który śmiało może konkurować z najlepszymi.

Via

Be Sociable, Share!