Długo oczekiwana konferencja Nokii w Nowym Jorku dobiegła końca. Światło dzienne, tym razem oficjalnie ujrzały 2 zupełnie nowe modele słuchawek które jako pierwsze na rynku wykorzystają dobrodziejstwa systemu Windows Phone 8. Jednym z modeli zaprezentowanych na dzisiejszym evencie jest między innymi Nokia 820, młodszy brat niezwykle popularnej Nokii 800. Czym nas zaskoczy?

Pierwsze, co rzuca się w oczy to zupełnie przeprojektowany dizajn urządzenia względem swojego starszego brata. Nie jest to jednak jedyna poważna zmiana. Zmienione zostało bowiem praktycznie całe wnętrze smartfonu zaczynając od systemu a na pamięci RAM kończąc.

Na starcie warto zaznaczyć, że Lumia 820 pomimo silnej specyfikacji pod postacią 2-rdzeniowego procesora taktowanego zegarem 1,5GHz czy aż 1GB pamięci RAM jest modelem słabszym od zapowiedzianego również na dzisiejszej konferencji modelu Lumia 920. Nie przeszkodziło to jednak inżynierom fińskiego producenta na zaimplementowaniu wszystkiego tego, co najlepsze w wydawało by się słabszym modelu. Do naszej dyspozycji oddane zostaną między innymi takie gadgety jak NFC, przednia kamera, pojemniejsza bateria, większy 4,3-calowy ekran o rozdzielczości 800×480 pikseli, slot na karty pamięci pozwalający na rozbudowę 8GB pamięci wewnętrznej o dodatkowe 32GB czy łączność LTE. To główne zmiany względem poprzednika. Na specjalną uwagę zasługuje również najnowsza odsłona systemu Windows 8 która może okazać się prawdziwą rewolucją na rynku mobilnym.

Warto wspomnieć również o zupełnie nowym ekranie dotykowym pokrytym specjalną warstwą odczytującą nacisk zarówno palcem jak i (uwaga! uwaga!) paznokciem, rękawiczkami lub czymkolwiek zechcemy. To genialne rozwiązanie którego mnie osobiście brakuje do dzisiaj w mroźne, zimowe dni podczas których rozmowę telefoniczną muszę odbierać nosem.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem znanym już między innymi z modelu Nokia 500 wydaje się być możliwość wymiany jednej z 7 kolorowych obudów urządzenia dzięki czemu monotoniczność która często pojawia się po dłuższym czasie obcowania z urządzeniem w przypadku modelu 820 może nie mieć miejsca.

Niestety, cena jak i szczegółowa data premiery nowego urządzenia fińskiego producenta nie jest jeszcze znana, a szkoda, bo sam osobiście zaczynam zastanawiać się nad zmianą swojego poczciwego iPhone’a na to cudeńko! Dajcie znać w komentarzach, jak wam podoba się młodszy brat Lumii 800!

Via

Be Sociable, Share!