Przeciek na dziś? Proszę bardzo! Dziś przedstawię specyfikację topowego Windows Phone’a 8, jakim jest Nokia Lumia 920. Czy okaże się prawdziwa, dowiemy się już jutro.

Nokia Lumia 920 to nadchodzący smartfon, który ma zostać sztandarowym urządzeniem Nokii. Jakiś czas temu słyszeliśmy, że modele tej firmy wręcz zmiotą z powierzchni Ziemi Samsunga ATIV S, który – przypomnijmy – jest okienkowym odpowiednikiem Samsunga Galaxy S III.

Przede wszystkim, całkowitą nowością ma być bezprzewodowa ładowarka korzystająca z dobrodziejstw indukcji elektromagnetycznej, o której pisaliśmy tutaj.

Oprócz niej otrzymamy wyświetlacz HD o przekątnej 4,5″, procesor o mocy 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej.

Bardzo kontrowersyjnie zapowiada się jednostka aparatu.  Ma ona korzystać z technologii PureView, lecz jej matryca ma wynieść „zaledwie” 8 megapikseli. Co to oznacza? Nie uzyskamy na pewno tak doskonałego powiększenia obrazu, co w Nokii 808 PureView, a szczegóły zostaną mocno ograniczone. PureView ma za to przydać się w filmowaniu – klipy wideo mają za jego pomocą otrzymać stabilizację obrazu stworzoną na zupełnie nowych zasadach. Czy to się sprawdzi? Może i tak, lecz czuję się zawiedziony – nie nie jest to z pewnością poziom Nokii 808 PureView.

Nokia Lumia 920 zaprezentowana zostanie oficjalnie już jutro, na wspólnej konferencji Nokii i Microsoftu. Jest na co czekać!

Via

Be Sociable, Share!