Nokia Music to nowa aplikacja, która pozwala na darmowe odsłuchiwanie muzyki użytkownikom telefonów Nokia Lumia. Dziś została udostępniona dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Co sprawia, że Nokia Music jest tak atrakcyjne? Z pewnością fakt, iż korzystanie z niej nie kosztuje ani centa (brak tu także reklam). Za darmo możemy odsłuchiwać bieżąco streamowanej muzyki spośród jednej ze 150 dostępnych playlist oraz tworzyć kolejne, w których znajdą się nasze ulubione utwory.

Usługa nie ogranicza się jedynie do odtwarzania muzyki. Możemy się także dowiedzieć się o koncertach, które odbędą się w naszej okolicy za sprawą funkcji „GIG FINDER”. Jest to oczywiście zasługa ustalania naszej bieżącej pozycji, więc nie musimy się martwić o ręczne wpisywanie nazwy miejscowości, gdyż cały proces został całkowicie zautomatyzowany.

Z Nokia Music da się również korzystać, gdy nie posiadamy aktywnego połączenia z Internetem, co zadowoli osoby nie mające pakietu danych.

Obecnie program dostępny jest na terenie USA dla smartfonów Nokia Lumia 900 i Nokia Lumia 710 – ich posiadacze mogą pobrać go z Marketplace. Ja jednak na razie nie znalazłem go nawet w amerykańskiej wersji sklepu.

Wygląda na to, że Nokia stara się uderzyć z każdej strony. Ciężko nie zauważyć ekspansji Finów na USA. Szykują nowe smartfony, aplikacje, wydają sporo pieniędzy na marketing, a całości bacznym okiem przygląda się Microsoft ze swoim szumnym Windows Phone 8, a jestem pewien, że gigant z Redmond zrobi bardzo wiele, by jego nowy system odniósł sukces. Jak nowa strategia Nokii zostanie przyjęta przez rynek? O tym dowiemy się dopiero za jakiś czas, lecz to już jutro czeka nas konferencja obu z powyżej przytoczonych firm, na czekam z niecierpliwością.

Via

Be Sociable, Share!