W świecie smartfonów dawno nie mieliśmy do czynienia z urządzeniem, które wprowadzałoby jakieś zupełnie nowe rozwiązanie. Możliwe, że wkrótce zmieni to Motorola, która być może w tym miesiącu ujawni telefon, którego całą przednią powierzchnię stanowić będzie ekran.

Według doniesień, smartfon ma zostać zaprezentowany na jednej z dwóch konferencji Motoroli i Verizona, które odbędą się w tym miesiącu: pierwsza już jutro, a kolejna 18 września.

Niestety, sam projekt zapowiada się bardzo tajemniczo i nie wiemy o nim praktycznie niczego, z wyjątkiem tego, że otrzyma Androida oraz LTE.

Czy taka zmiana jest potrzebna? Na pewno nie, lecz od dłuższego czasu w telefonicznym królestwie nie zmienia się prawie nic z wyjątkiem rosnących wyświetlaczy i zwiększającej się mocy procesorów. Ja jestem bardzo otwarty na takie rozwiązania i chętnie widziałbym tak wyglądające urządzenie. Jak jednak taka technologia miałaby zostać rozwiązana?

Zastanawia mnie, czy chodzi o telefon z ramką wyłącznie nad i pod wyświetlaczem, czy może zupełnym jej braku. To drugie rozwiązanie spowodowałoby brak kamery do wideorozmów, a samo umiejscowienie słuchawki, mikrofonu i czujników z pewnością byłoby ogromnie utrudnione. Zastanawia mnie także wytrzymałość takiego ekranu oraz reakcja na przypadkowe dotknięcie krawędzi.

Oprócz tego, Motorola zamierza pokazać smartfona obsługującego procesor oparty na architekturze Intel Atom. Możliwe, że chodzi o dokładnie to urządzenie.

Via

Be Sociable, Share!