Technologia NFC, która zawitała w specjalnej odmianie telefonu Nokia Lumia 610, pozwala użytkownikowi doświadczyć zupełnie nowego poziomu interakcji z otoczeniem. Nokia Poland opublikowała filmik, na którym pokazuje, że NFC może się sprawdzić także w grach.

NFC (Near Field Communication – komunikacja bliskiego zasięgu) to przyszłościowy standard komunikacji danych pomiędzy telefonami i praktycznie wszystkim innym: NFC ma bardzo szeroki wachlarz zastosowań i można je znaleźć nawet w… zabawkowych samochodzikach. Po co resorakom coś takiego? Chociażby po to, aby uruchomić grę i przenieść tym samym zabawę realnym samochodzikiem do świata wirtualnego. Wszystko zostało przedstawione na poniższym filmie:

Jest to oczywiście jeden z wielu sposobów wykorzystania komunikacji bliskiego zasięgu. Za jej pomocą jesteśmy w stanie płacić smartfonem niczym kartą zbliżeniową, zmieniać tryb pracy czy odtwarzać muzykę z głośnika Nokia JBL PlayUp.

NFC to coraz bardziej dostępny standard. Coraz więcej nowych urządzeń otrzymuje wsparcie dla tej technologii, a nie zdziwię się, jak zawita ona na ulice miast, tak jak kody QR. Komunikacja zbliżeniowa zawitała już między innymi do następujących telefonów: Nokia Lumia 610 NFC, Nokia 808 PureView, Nokia N9, Nokia C7 czy Nokia 700. Prawdopodobnie wszystki nadchodzące Nokie z serii Lumia otrzymają ten standard.

 

Be Sociable, Share!