Pogłoski wskazują, że nadchodzące smartfony Nokii z serii Lumia  mogą otrzymać możliwość bezprzewodowego ładowania indukcyjnego dzięki specjalnej podstawce. Brzmi interesująco?

O bezprzewodowym ładowaniu telefonów komórkowych mogliśmy usłyszeć już nie raz, lecz takie rozwiązanie wciąż jest niesamowicie ekstrawaganckie i nie korzysta z tego praktycznie nikt. Czy Nokia sprawi, że coś w tej kwestii się zmieni?

Takiego zdania jest właściciel profilu na Twitterze nazywającego się evleaks, który umieścił render przedstawiający stację. Uważam, że prezentuje się ona naprawdę ładnie. Na obrazku odnaleźć można także dwie z nadchodzących Nokii. Abstrahując od tego, czy mamy do czynienia z fejkiem, czy autentyczną informacją, skupmy się na samym ładowaniu.

Bezprzewodowe ładowanie opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej i wydaje się być interesującą technologią. Niestety, nie jest pozbawione wad. Przede wszystkim, czas ładowania baterii takim sposobem może się wydłużyć, a samą podstawkę i tak należy podpiąć do kontaktu, co sprawia, że nowinka może może być zbyteczna – i tak nie uwolni nas ona od kabli. Ja osobiście swojego smartfona zasilam na łóżku, gdzie – moim zdaniem – lepiej się sprawdzi kabel.

Dane na temat istnienia takiej ładowarki potwierdza inny przeciek, według którego Nokia Lumia 920 otrzyma możliwość ładowania bez kabli.

Jakie jest wasze zdanie na temat ładowania bezprzewodowego? Przyszłościowa technologia, utrudniacz życia czy może zwykły gadżet?

Via/Via

Be Sociable, Share!