Dzień bez przecieku to dzień stracony! Zatem nie wybaczyłbym sobie, gdybym dziś nie wspomniał o jeszcze świeżym, dotyczącym następcy dobrze sprzedającego się w naszym kraju smartfona Nokia Lumia 610.

Niestety, w tym urządzeniu na próżno będzie szukać szumnie zapowiadanego Windows Phone 8 – systemem operacyjnym zostanie Windows Phone w wersji 7.8. W zamian otrzymamy powiększony, czterocalowy wyświetlacz.

Reszta nie prezentuje się oszałamiająco, lecz powinna zapewnić bardzo przyjemne doświadczenia związane z gładkim i bardzo szybkim działaniem: na pokładzie znajdą się takie elementy, jak procesor Snapdragon S1 800 MHz, GPU Adreno 200 i 256 MB pamięci RAM. Aparat zostanie wyposażony w matrycę 5 Mpix oraz w diodę doświetlającą LED. Niestety, nie mamy co liczyć na nagrywanie filmów w rozdzielczości HD – największą obsługiwaną rozdzielczością będzie VGA. Miłym dodatkiem z pewnością jest 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

Model ma szanse na rynkowy sukces – prosty w obsłudze system, spory ekran oraz (zapewne) niska cena mogą zostać przyjęte bardzo ciepło. Smartfon prawie na pewno zaprezentowany zostanie już 5 września na wspólnej konferencji Nokii i Microsoftu.

Via

Be Sociable, Share!