Parę dni temu JBL pokazał światu swoje nowe głośniki powstałe przy współpracy z Nokią. W sieci pojawił się filmik, na którym możemy podziwiać ich działanie w pełniej krasie.
 

 

Głośniki Nokia JBL PlayUP są ciekawe głównie z powodu zastosowanych w nich sposobów łączności z innymi urządzeniami. Nic nie stoi co prawda podłączyć do nich tradycyjnym kablem dowolny telefon bądź odtwarzacz MP3, lecz te głośniki zostały stworzone z myślą o łączności bezprzewodowej za pomocą NFC i Bluetooth. Dzięki NFC możliwe stało się odtwarzanie muzyki poprzez pojedyncze przyłożenie smartfona w bezpośrednim sąsiedztwie PlayUpa. Wszystko zdaje się przebiegać szybko i bardzo wygodnie, co zasługuje na pochwałę.

Nokia JBL PlayUp wykorzystuje unikatową technologię emitowania dźwięków w każdym kierunku dookoła głośnika, dzięki której muzyka będzie słyszalna dla każdego. Podobne rozwiązanie znalazło się w poprzedniku – Nokia Play 360°.

Głośniki stworzone zostały z myślą o nadchodzących smartfonach Nokia Lumia (lecz obecne telefony, jak np. Nokia N9 również mogą korzystać z dobrodziejstw NFC) i charakteryzują się żywymi kolorami – żółtym, cyjankowym oraz bardziej tradycyjnymi czarnym i białym.Trzeba przyznać, że prezentują się bardzo atrakcyjnie i ich designowi nie można nic zarzucić.

Niestety, wadą głośników ma być ich wysoka cena – 149 €.

Via

Be Sociable, Share!