Multitasking, zwany również jako wielozadaniowość, to możliwość otwierania wielu aplikacji naraz. Nie jest żadnym wyczynem odpalenie kilku z nich w jednym momencie na każdym nowym smartfonie, lecz co powiecie na 43 programy w tle na telefonie Nokia 808 PureView? Robi wrażenie!

 

 


Szczerze, jestem w małym szoku. Moja poczciwa Motorola Defy o podobnej specyfikacji pracująca na Androidzie 2.3.7 potrafi zamknąć przeglądarkę Opera Mobile nawet po chwilowym przełączeniu się na WhatsAppa, a 43 aplikacje to dla niej kompletna abstrakcja. Jak na dłoni widać, że Zielony Robocik ma jeszcze dużo do roboty w kwestii optymalizacji. Jak się okazuje, Nokia 808 PureView radzi sobie bez najmniejszego problemu z tak olbrzymią ilością rozpoczętych procesów. Telefon nawet nie laguje w najmniejszym stopniu!

Co prawda autor testu otworzył jedynie małe, lekkie aplikacje (żadnych gier, nawigacji, przeglądarek), lecz i tak mamy do czynienia z nie lada osiągnięciem. Wszystkie apki działały sprawnie, można było bezproblemowo się między nimi przełączać oraz wejść w menedżer aplikacji.

Przedstawiona Nokia 808 PureView pracuje pod kontrolą Symbiana Belle FP1, który jest obecnie najnowszym buildem na ten telefon. Jej sercem jest jednordzeniowy procesor w architekturze ARM 11 o taktowaniu 1,3 GHz, a wspierają go 512 MB pamięci RAM oraz akcelerator graficzny 2D/3D.

Czy wśród Was są jacyś posiadacze tego smartfona? Sprawdźcie, czy uda Wam się pobić ten wynik 😉

Via

Be Sociable, Share!