Liczba przecieków dotyczących nadchodzących Windows Phone’ów 8 Nokii zwiększa się praktycznie z każdym dniem. Dziś nie jest inaczej – oto rzekome grafiki prasowe przedstawiające smartfony Nokia Lumia 820 i Nokia Lumia 920.

Nokia Lumia 920 to tak naprawdę słynna Nokia Lumia Phi o zmienionej nazwie. Oglądając zdjęcie, trzeba przyznać, że smartfon wygląda dokładnie tak samo, jak model przedstawiony na szkicu znalezionym w biurze patentowym, oraz na wcześniejszych zdjęciach. Smartfon ten posiadać ma ekran HD o przekątnej 4,5″. Teraz najważniejsze – Jeśli wierzyć opisowi, Nokia Lumia 920 otrzyma aparat PureView! Sama jednostka aparatu wygląda niepozornie i wydaje się nieprawdopodobnym, by została wsparta technologią PureView. Pamiętajmy jednak, że procesory Snapdragon S4 (które znajdą się we wszystkich Windows Phonach od Nokii) mogą obsługiwać maksymalnie aparaty o matrycy 20 megapikseli. Czy jednak tak „mała” rozdzielczość okaże się wystarczająca w przypadku PureView?

Kolejny smartfon, który pojawił się w przecieku to Nokia Lumia 820. Co ciekawe, wygląda identycznie, jak urządzenie z wczorajszego przecieku, którego z miejsca uznałem za nieprawdziwy. Okazuje się, że nawet te najmniej prawdopodobne materiały mogą przedstawiać prawdę. Ten telefon nie otrzyma aparatu PureView, lecz w zamian dostanie duży wyświetlacz 4,3″. Urządzenie posiada dość kontrowersyjny wygląd – mi nie przypadł do gustu.

Co ciekawe, oba smartfony zaprezentowane zostały w wielu kolorach, w tym nowym, czerwonym. Zaskoczyła mnie mnogość odmian Lumii 820 oraz fakt, że Nokia Lumia 920 nie została przedstawiona w czarnej i białej wersji. Sądziłem, że wszystkie modele nadchodzących urządzeń Nokii otrzymają kolory takie, jak głośniki PlayUp.

Czy przeciek jest autentyczny? Nie będę tego oceniał, lecz urządzenia o takim wyglądzie poznaliśmy już wcześniej. Jeśli jest to mistyfikacja, to muszę przyznać, że bardzo staranna i wiarygodna. Jedynie PureView w telefonie Nokia Lumia 920 brzmi jakoś dziwnie…

Via

Be Sociable, Share!