Sony na wczo­ra­jszych tar­gach IFA przed­stawił mnóstwo nowych smart­fonów (i nie tylko). Pokrótce przed­stawię Wam w tym artykule każdego z nich.

Sony Xpe­ria TX oraz T to prak­ty­cznie jeden i ten sam tele­fon w dwóch innych — choć podob­nych — obu­dowach. Od tej chwili to włas­nie one dzierżą tytuł flagowego mod­elu Sony. Specy­fikacja prezen­tuje się w porządku, choć nie jest to liga LG Opti­musa G. Otrzy­mu­jemy ekran 4,55″ Super-LCD o rozdziel­czości 720 x 1280 pik­seli, pro­ce­sor Snap­dragon S4 MSM8260, CPU Adreno 220, 1 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej, NFC, świetny aparat 13 Mpix z tech­nologią BSI oraz nagry­waniem filmów 1080p oraz Androida 4.0 Ice Cream Sand­wich. Miłym fak­tem jest to, że tele­fony wkrótce otrzy­mają aktu­al­iza­cję do Androida Jelly Bean.

Xpe­ria V to nic innego, jak Xpe­ria T w zmniejs­zonej obu­dowie — wszys­tkie wnętrzności z wspom­ni­anego mod­elu upakowano w maszynce z ekranem 4,3″. Co ciekawe, tele­fon speł­nia wymogi IP55 oraz IP57+, które infor­mują, że mamy do czynienia z urządze­niem o zwięk­szonej wytrzy­małości — podobno jest w stanie wytrzy­mać przez pół godziny będąc zanur­zone metr pod wodą.

Zejdźmy na ziemię i skupmy się na tańszym, bardziej dostęp­nym dla typowego Kowal­skiego mod­elu — Xpe­ria J. Prezen­tuje się bardzo ład­nie (pod tym wzglę­dem żaden nowy model Sonego nie zawodzi) i — co najważniejsze — posi­ada świetny sto­sunek cena/jakość. Komu­nikację z urządze­niem zapew­nia czte­rocalowy ekran pracu­jący w rozdziel­czości 480 x 854 pik­seli. Sercem smart­fona jest Snap­dragon MSM7227A o mocy 1 GHz, a wspo­ma­gać go ma układ graficzny Adreno 200 oraz 512 MB pamięci RAM. Wbu­dowany aparat o matrycy 5 Mpix poz­woli na nagry­wanie klipów wideo w rozdziel­czości VGA. Niestety, nie zna­jdziemy łączności NFC, lecz w zamian Xpe­ria J posi­ada design­er­ską diodę powiadomień zna­j­du­jącą się na dol­nej ściance obu­dowy. Tele­fon według plotek będzie kosz­tował około 700 złotych.

Sony Xpe­ria Tablet S to, jak sama nazwa wskazuje, sprzęt więk­szego kali­bru. Tablet ten posi­ada czterordzeniowy pro­ce­sor NVIDIA Tegra 3, ekran 9,4″ o rozdziel­czości 1280x800 pik­seli, 1 GB pamięci RAM oraz aparat 8 Mpix. Całoś­cią zarządza Android Ice Cream Sand­wich. Co ciekawe, urządze­nie posi­ada port pod­cz­er­wieni znany ze starych komórek, który pozwala na zastąpi­e­nie pilota telewiz­yjnego. Nie wiadomo jed­nak, czy zadzi­ała to wyłącznie z telewiz­o­rami Sony BRAVIA, czy pro­du­cent postanowił stworzyć pilot uni­w­er­salny. Xpe­ria Tablet S jest wodoo­d­porna a jej bate­ria ma pojem­ność aż 6000 mAh.

Na koniec pozostaw­iam Wam potężny tablet pracu­jący na sys­temie Win­dows 8 — Vaio Duo 11. Posi­ada on obu­dowę z klaw­iaturą, więc powal­czy z Microsoft Sur­facem oraz Sam­sungiem ATIV. oraz Prezen­tuje się rewela­cyjnie — ekran 11,6″ o rozdziel­czości 1920 x 1080 pik­seli, pro­ce­sor Intel Core i3, Core i5 lub Core i7 (zależnie od wer­sji), 4 lub nawet 8 GB pamięci RAM DDR3, dysk SSD 128/256 GB, dwa porty USB 3.0, HDMI oraz rysik. Specy­fikacja wyjęta wprost z note­booka -  jak tu nie kochać Win­dowsa 8?

Via/Via

Ciekawe? Podziel się!