Konferencja Samsung Mobile Unpacked odbyła się dziś w Berlinie. Zobaczcie, co koreański gigant nam dziś zaserwował, gdyż naprawdę warto! 

Stream video dobiegł końca! Jego powtórka nastąpi o godzinie 22:00

 

Najbardziej wyczekiwana premiera –Samsung Galaxy Note II został zaprezentowany na początku konferencji i prezentuje się rewelacyjnie. Posiada ekran 5,5” wykonany w technologii SuperAMOLED HD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Procesor to jednostka o mocy 1,6 GHz (podkręcone CPU z SGS-a III?), a towarzyszyć będzie mu aż 2 GB pamięci RAM. Co najciekawsze, już od samego początku posiądzie Androida w wersji 4.1 Jelly Bean. Osobiście jestem zachwycony tym modelem.

Czymś całkowicie nowym jest Samsung Galaxy Camera – krzyżówka aparatu ze smartfonem. Niestety, nie uświadczymy w nim możliwości komunikowania się poprzez sieci GSM, lecz w zamian otrzymujemy Wi-Fi, 3G/4G przeznaczone do Internetu, wspaniały ekran Super AMOLED HD 4,7” oraz, oczywiście, świetny aparat. Posiada on 21-krotny zoom optyczny, matrycę 16 Mpix oraz zaawansowane oprogramowanie służące do edycji zdjęć.

Ostatnią nowością są urządzenia z rodziny ATIV. Pierwszym urządzeniem jest koreański odpowiednik Microsoft Surface’a – tablet oparty na Windows Phone 8 z doczepianą klawiaturą. Tym razem jednak do pisania nie będzie służyć kawałek gumy, lecz prawdziwa, tradycyjna klawiatura. Zostanie wydany w dwóch wersjach. Ta najmocniejsza otrzyma procesor Intel i5, 4 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 256 GB.

Samsung ATIV S to z kolei smartfon oparty na Windows Phone 8. Ekran SuperAMOLED HD 4,8”, dwurdzeniowy procesor 1,5 Ghz, aparat 8 Mpix oraz pomocniczy 1,9 Mpix znajdujący się z przodu – oto specyfikacja tego urządzenia. Nokia będzie miała ciężki orzech do zgryzienia, by zaprezentować coś, co pobiłoby to urządzenie. Ponoć szykuje ona coś potężnego, więc szykuje się ciekawa walka!

Be Sociable, Share!