„Things are about to change” – takie hasło towarzyszyć będzie nadchodzącej konferencji Nokii i Microsoftu, która odbędzie się już 5 września. Finowie podsycają atmosferę krótkim filmikiem.

 

Wygląda na to, że Nokia stara się przekonać nas, że planuje pokazać nam wkrótce coś naprawdę wyjątkowego. Co konkretnie?
 

 

Film przedstawia młodą dziewczynę jadącą na rowerze w pobliżu bliżej niezidentyfikowanego akwenu. Całość wygląda na materiał nagrany telefonem komórkowym – czyżby było to jedno z nadchodzących urządzeń? Nadmorskie otoczenie i gest fali wykonany przez dziewczynę mogłyby sugerować, że będziemy mieć do czynienia ze wzmocnionym, wodoodpornym telefonem, lecz zapewne jest to tylko moja stworzona na siłę teoria, która raczej nie pokryje się z rzeczywistością 😉

Wiele wskazuje na to, że Nokia zaprezentuje 3 modele nowych smartfonów. Czy będą to urządzenia oparte na nadchodzącej platformie Windows Phone 8, czy jednak może coś wykorzystującego obecne rozwiązania? Nie wiem, czy na tę chwilę jest sens produkcji nowych Windows Phone-ów 7, lecz zawsze możemy wyczekiwać także fotograficznego telefonu z Symbianem na pokładzie.

Modelem, na który świat czeka z niecierpliwością najbardziej, jest z pewnością Nokia Lumia korzystająca z technologii PureView. Czy są na to szanse? Procesory Snapdragon S4 wspierają co najwyżej aparaty o matrycy 20 Mpix, a przy takiej rozdzielczości PureView nie osiągnęłoby wyczekiwanych rezultatów.

Czego Wy oczekujecie po konferencji? Zapraszam do dyskusji w tym miejscu.

Via

 

Be Sociable, Share!