Tablety z dnia na dzień stają się coraz ciekawszym sprzętem do grania. Dla wielu osób ich główną wadą jest brak fizycznych klawiszy, które sprawiłyby rozgrywkę przyjemniejszą i bardziej precyzyjną. Archos prezentuje własną wizję tabletu stworzonego z myślą o graczach, który został pozbawiony tej wady.

Archos GamePad z zewnątrz prezentuje się jak przerośnięte PlayStation Vita z dużym, siedmiocalowym ekranem. Wokół wyświetlacza znajdują się dodatkowe przyciski przeznaczone grom – dwie gałki analogowe, krzyżak, select i start, cztery klawisze funkcyjne oraz triggery. Co najważniejsze, całość została ułożona w przemyślany sposób i nie pochłania dużej części obudowy.

Sercem GamePada jest czterordzeniowy procesor 1,5 GHz wspierany układem graficznym Mali 400 MP (znalazł on zastosowanie w smartfonie Samsung Galaxy S III). System to nic innego, jak Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Obraz wyświetlany będzie za sprawą siedmiocalowego ekranu. Niestety, pozostałe dane na dzień dzisiejszy okryte są tajemnicą.

Archos twierdzi, że jego urządzenie posiada technologię, która automatycznie rozpoznaje każdą grę. Dzięki temu będziemy mogli zagrać w dowolną grę korzystając z fizycznych klawiszy. Świetna sprawa! Czy jednak rzeczywiście się to sprawdzi ze stuprocentową skutecznością? Jestem sceptycznie nastawiony, choć nie jest to niemożliwe.

Co ciekawe, bardzo konkurencyjna ma być cena. W Europie tablet zostanie wyceniony na mniej niż 150 € (620 zł!!!), co wygląda na okazję stulecia. Miejmy nadzieję, żę nie ucierpi na tym jakość wykonania.

Archos GamePad na półki sklepowe powinien trafić w październiku bieżącego roku

Via

Be Sociable, Share!