Tablety z dnia na dzień stają się coraz ciekawszym sprzętem do gra­nia. Dla wielu osób ich główną wadą jest brak fizy­cznych klaw­iszy, które spraw­iłyby roz­gry­wkę przy­jem­niejszą i bardziej pre­cyzyjną. Archos prezen­tuje własną wizję tabletu stwor­zonego z myślą o graczach, który został pozbaw­iony tej wady.

Archos GamePad z zewnątrz prezen­tuje się jak prze­rośnięte PlaySta­tion Vita z dużym, sied­miocalowym ekranem. Wokół wyświ­et­lacza zna­j­dują się dodatkowe przy­ciski przez­nac­zone grom — dwie gałki anal­o­gowe, krzyżak, select i start, cztery klaw­isze funkcyjne oraz trig­gery. Co najważniejsze, całość została ułożona w prze­myślany sposób i nie pochła­nia dużej części obudowy.

Sercem GamePada jest czterordzeniowy pro­ce­sor 1,5 GHz wspier­any ukła­dem graficznym Mali 400 MP (znalazł on zas­tosowanie w smart­fonie Sam­sung Galaxy S III). Sys­tem to nic innego, jak Android 4.0 Ice Cream Sand­wich. Obraz wyświ­et­lany będzie za sprawą sied­miocalowego ekranu. Niestety, pozostałe dane na dzień dzisiejszy okryte są tajemnicą.

Archos twierdzi, że jego urządze­nie posi­ada tech­nologię, która automaty­cznie rozpoz­naje każdą grę. Dzięki temu będziemy mogli zagrać w dowolną grę korzys­ta­jąc z fizy­cznych klaw­iszy. Świetna sprawa! Czy jed­nak rzeczy­wiś­cie się to sprawdzi ze stupro­cen­tową skutecznoś­cią? Jestem scep­ty­cznie nastaw­iony, choć nie jest to niemożliwe.

Co ciekawe, bardzo konkuren­cyjna ma być cena. W Europie tablet zostanie wyce­niony na mniej niż 150 € (620 zł!!!), co wygląda na okazję stule­cia. Miejmy nadzieję, żę nie ucierpi na tym jakość wykonania.

Archos GamePad na półki skle­powe powinien trafić w październiku bieżącego roku

Via

Ciekawe? Podziel się!