Jakiś czas temu infor­mowal­iśmy o zabójczej wyda­jności tabletu od Google pod­krę­conego z 1,3 GHz na 1,64 GHz. Już wtedy miażdżył konkurencję w bench­markach. A co powiecie na 2 GHz?Taki wynik udało się uzyskać sza­leń­com z XDA na Nexusie 7. Jeśli jed­nak marzy­cie o korzys­ta­niu z tak pod­krę­conego urządzenia na co dzień, to radzę wybić sobie ten pomysł z głowy — twórcy ker­nela, który umożli­wił taki over­clock­ing przestrze­gają, że już przy 1,8 GHz tablet potrafi się niemiłosiernie nagrzewać.

Jak ma się sprawa wyda­jności? Powala­jące 8082 punkty w bench­marku Quad­rant czynią ten tablet naj­moc­niejszym urządze­niem z Androi­dem wszech cza­sów! Nawet Snap­dragon S4 Pro nie może dorów­nać takiej potędze. Nasuwa się jed­nak pytanie — a co, jeśli by tak pod­krę­cić S4? Aż strach pomyśleć!

Czy to ostat­nie słowo, jakie powiedzieli mag­icy z XDA? Może Nexusa stać na jeszcze więcej? Taka zabawa jest jed­nak bardzo ryzykowna. Wyciskanie ostat­nich soków z Tegry 3 może spowodować nieod­wracalne szkody w postaci uce­gle­nia sprzętu. Over­clock­ing to zabawa dla ludzi  świadomych tego co robią.

Obec­nie ker­nel umożli­wia­jący korzys­tanie z Nexusa 7 na zegarze 2GHz nie jest jeszcze udostęp­niony do sze­rok­iego grona odbior­ców, lecz fani bicia reko­rdów pręd­kości mogą chwilowo się zad­owolić mocą 1,8GHz - link do pobra­nia zna­j­duje się tutaj. Pamię­ta­j­cie — wszel­kich mody­fikacji sys­temu dokonu­je­cie na własną odpowiedzialność.

Via

Ciekawe? Podziel się!