Jakiś czas temu informowaliśmy o zabójczej wydajności tabletu od Google podkręconego z 1,3 GHz na 1,64 GHz. Już wtedy miażdżył konkurencję w benchmarkach. A co powiecie na 2 GHz?Taki wynik udało się uzyskać szaleńcom z XDA na Nexusie 7. Jeśli jednak marzycie o korzystaniu z tak podkręconego urządzenia na co dzień, to radzę wybić sobie ten pomysł z głowy – twórcy kernela, który umożliwił taki overclocking przestrzegają, że już przy 1,8 GHz tablet potrafi się niemiłosiernie nagrzewać.

Jak ma się sprawa wydajności? Powalające 8082 punkty w benchmarku Quadrant czynią ten tablet najmocniejszym urządzeniem z Androidem wszech czasów! Nawet Snapdragon S4 Pro nie może dorównać takiej potędze. Nasuwa się jednak pytanie – a co, jeśli by tak podkręcić S4? Aż strach pomyśleć!

Czy to ostatnie słowo, jakie powiedzieli magicy z XDA? Może Nexusa stać na jeszcze więcej? Taka zabawa jest jednak bardzo ryzykowna. Wyciskanie ostatnich soków z Tegry 3 może spowodować nieodwracalne szkody w postaci uceglenia sprzętu. Overclocking to zabawa dla ludzi  świadomych tego co robią.

Obecnie kernel umożliwiający korzystanie z Nexusa 7 na zegarze 2GHz nie jest jeszcze udostępniony do szerokiego grona odbiorców, lecz fani bicia rekordów prędkości mogą chwilowo się zadowolić mocą 1,8GHz – link do pobrania znajduje się tutaj. Pamiętajcie – wszelkich modyfikacji systemu dokonujecie na własną odpowiedzialność.

Via

Be Sociable, Share!