Nokia-World-2012

Co chwile słyszmy o nowych ciekawostkach dotyczących smartfonów Nokia. Z pewnością zobaczymy smartfony z linii Nokia Lumia. Możliwe, że zostaną one wzbogacone technologią PureView. Możliwe, że zobaczymy także jakiś smartfon z Symbianem a może Nokia przedstawi coś jeszcze ciekawszego? Zapraszam do wypowiadania się na ten temat – pamiętajcie, że to użytkownicy mają główny wpływ na dalszy rozwój w świecie technologii.

Osobiście moim faworytem podczas nadchodzących premier Nokia World 2012 (5 września) będą smartfony z linii Nokia Lumia. Prawdopodobnie będą pokazane pierwsze smartfony z zaktualizowanym system Windows Phone 8. Możliwe, że do tego wszystkiego dojdzie jeszcze technologia PureView oraz aparat o możliwościach dorównujących smartfonowi Nokia 808 PureView. Wydaje mi się, że takie połączenie będzie najlepszym rozwiązaniem dla Nokii. Chciałbym aby nowa Lumia pokazała się w klasycznym dla tej linii kształcie oraz żeby pokazali coś, czego jeszcze nie było a będzie równie piękne, jak poprzednik.

Możliwe jest także, że Nokia zaprezentuje nowy smartfon ze starym wnętrzem, czyli Symbianem. Przez „starą gwardię” Nokii są one podstawą istnienia tej firmy i często do dzisiaj negują fakt, że Nokia została zeswatana z Microsoftem. Co się stało, to się nie odstanie i z pewnością nie zobaczymy szybkiego odwrotu finów od amerykanów lub innego podobnego scenariusza. Pytanie tylko czym Nokia może jeszcze zachwycić na poletku Symbiana – tak samo dobry aparat, jak w 808? (powielenie), kosmiczny wygląd?, superszybki procesor? (tylko po co, skoro Nokia 808 PureView ma procesor 1,3GHz i działa bardzo gładko).

Na samym końcu warto jeszcze nadmienić o najtańszych i najprostszych telefonach low-end’owych, które z racji na swoje walory (cena, jakość wykonania) sprzedają się bardzo dobrze na rynkach rozwijających się (głównie Afryka). Właśnie z myślą o mniej zamożnych użytkownikach powstają właśnie takie modele. Wydaje mi się, że także tutaj Nokia powinna pokazać coś nowego.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat i jakie urządzenia od Nokii chcielibyście zobaczyć na Nokia World 2012?

Pozdrawiam,

Przemysław Musiał

Be Sociable, Share!