Koreańskie LG zamierza namieszać na rynku i już wkrótce wprowadzi na rynek smartfona, jakiego jeszcze nie widział nikt w tej części globu – oto przed Wami LG Optimus G.

Pamiętacie Xiaomi MI-Two? Niesamowita maszyna, prawda? To z jej powodu nagle tysiące geeków zaczęło żałować, że nie urodzili się w Chinach. 2 GB pamięci RAM, rewelacyjny aparat i przede wszystkim wspaniały procesor Snapdragon S4 Pro. Ludzie – zapomnijcie o Xiaomi. LG posiada to samo, a nawet więcej!

Będzie to prawdopodobnie pierwszy smartfon z czterordzeniowym Snapdragonem dostępny w Europie. Owy procesor taktowany jest częstotliwością1,5 GHz, a wspiera go układ graficzny Adreno 320, o którym mówi się, że dorównuje nawet temu, który mieści się w Xboksie 360. Oprócz tego, otrzymamy 2 GB RAM-u, ogromny ekran 4,7” IPS 1280 x 720, aparat 13 Mpix umożliwiający płynne nagrywanie filmów 1080p oraz  Androida 4.0.4 Ice Cream Sandwich.

Moim zdanie jest to bezkompromisowa słuchawka, która na papierze prezentuje się zabójczo. Czy LG Optimus G stanie się nowym królem Androida? Wszystko na to wskazuje.

Jedynym problemem może okazać się to, że… mamy do czynienia z LG. Ten producent słynny jest z niechęci do aktualizowania oprogramowania swoich obecnych modeli. Czy nowy Optimus podzieli ten sam los? Módlmy się o to, by tak nie było.

Prototypem urządzenia już bawiła się ekipa hiszpańskiego androidmx.net. Twierdzi ona, że urządzenie dzięki swojej specyfikacji wręcz „leci”. Czekamy na premierę!

 

Via

Be Sociable, Share!