Internauta Bence Bogar przedstawił na swoim Twitterze bardzo ciekawą, lecz lakoniczną wiadomość, w której przedstawił zdjęcie nieznanego telefonu firmy Nokia. Podobno przedstawia pierwszego smartfona tego producenta pracującego na czterech rdzeniach. Przeciek czy wielka mistyfikacja?

Powyższy użytkownik Twittera wyćwierkał następującą treść:

Bence Bogar: Oto przed wami pierwsza fotografia najnowszego smartfonu @nokia#WP8 z procesorem quad-core oraz wyświetlaczem o rozdzielczości HD.

Bardzo podoba mi się taki design nowego telefonu. Zrywa on całkowicie ze stylistyką rodziny Nokia Lumia, lecz nie jest to nic złego. Prezentuje sobą bardziej prestiżowy i biznesowy styl – obudowa zbudowana została między innymi z metalu/aluminium oraz plastiku. Ogólny kształt telefonu jest bardziej kanciasty i monolityczny.

Na górze obudowy zauważyć można czytnik linii papilarnych zabezpieczający przed korzystaniem z telefonu przez niepożądane osoby. W przeciwieństwie do nadchodzącego modelu Nokia Lumia Phi, logo firmy nie znajduje się z prawej, lecz z lewej strony frontu obudowy. Nieopodal widnieje kamerka do wideorozmów. W lewą ściankę wkomponowano głośnik. Domyślić się można, że identyczny umieszczony został po drugiej stronie. Czyżby Nokia rozważała powrót do głośników stereo, które zastosowała już m.in. w niegdyś popularnej komórce, jaką była Nokia N73?

Niestety, zdjęcie przedstawia wyłącznie górną część obudowy, więc nie zostały uchwycone pozostałe elementy, takie jak moduł aparatu, czy klawisze podekranowe. Domyślam się jednak, że w tym smartfonie nie znajdziemy technologii PureView, która ma trafić do jednego z nadchodzących modeli. Dowód – zupełnie płaska tylna ścianka obudowy.

Szkoda tylko, że jest duże prawdopodobieństwo na to, że mamy do czynienia ze zwykłym fejkiem. Domniemana fotografia została wykonana wysokiej klasy sprzętem fotograficznym w świetnych warunkach oświetleniowych, a to nie jest zbyt codzienna sytuacja. Bardziej przypomina to wyrenderowaną scenę 3D stworzoną przez znającego się na rzeczy grafika. W dodatku czemu otrzymaliśmy tylko jedno, ucięte zdjęcie? Co prawda jest również opcja na to, że mamy do czynienia z renderem od Nokii, w którego posiadanie dostały się niepożądane osoby i postanowiły umieścić go w Internecie. Na rozwiązanie sprawy najpewniej poczekamy do 5 września – wtedy odbędzie się wspólna konferencja Nokii i Microsoftu.

Via

Be Sociable, Share!