HTC Proto to szykowany od jakiegoś czasu następca HTC One V. Pisaliśmy o nim już wcześniej, lecz dopiero teraz możemy się dowiedzieć, jak będzie wyglądać.

No, w każdym razie o wiele lepiej od obecnego low-endowego HTC One V. CPU nadchodzącej komórki to dwurdzeniowe MSM 8225 1 GHz, które pomimo iden­tycz­nego tak­to­wa­nia jak w obecnym modelu, spra­wuje się znacz­nie lepiej. Sporą zmianą będzie też powięk­sze­nie wyświe­tla­cza do czte­rech cali. Proto ma posia­dać wspar­cie Beats Audio, co może być zaska­ku­jące z uwagi na to, że pro­du­cent z Taj­wanu posta­no­wił jakiś czas temu sprze­dać swoje udziały tej firmy. Pozostałe dane techniczne mają pozostać niezmienione.

Dla przypomnienia, obecny One V posiada 512 MB pamięci RAM, jed­nor­dze­niowy pro­ce­sor Snap­dra­gon MSM8255 1GHz, aparat 5 Mpix oraz kompaktowy ekran 3.7″ o roz­dziel­czo­ści 480 x 800 pik­seli. Mimo, że urzą­dze­nie w nor­mal­nym użyt­ko­wa­niu spra­wuje się cał­kiem nie­źle, to o bar­dziej poważ­nych zasto­so­wa­niach i wymagających grach należy zapomnieć. Proto na tej płaszczyźnie poradzi sobie zdecydowanie lepiej.

Bardzo przypadł mi do gustu nowy wygląd telefonu. Nie znajdziemy już charakterystycznej bródki, a całość wygląda niemal identycznie, jak inny model producenta – HTC Desire V. Zmienione zostały wyłącznie kolory – zamiast bieli otrzymamy intrygującą czerń. Grubość obudowy wynosi 9,62 mm, co jest niezłym wynikiem.

Kiedy możemy spodziewać się oficjalnej prezentacji HTC Proto?  Prawdopodobną datą wydaje się być 29 września, kiedy to odbędą się berlińskie targi IFA.

Be Sociable, Share!