Nokia 808 PureView to urządzenie doskonałe dla fotografów. Wszyscy ci, którzy postanowili chwilę pogrzebać w ustawieniach aparatu mogli zostać niemile zaskoczeni, gdy telefon postanowił wykonywać bardzo ciemne zdjęcia. Na szczęście Nokia zdaje sobie sprawę z tego problemu i już szykuje na to aktualizację.

Niedoróbka ukazuje się wtedy, gdy użytkownik postanowi użyć manualnego ustawienia ISO fotografując na ostrym słońcu. Zatem radą na to jest… po prostu ustawienie tego parametru w trybie automatycznym. Mimo wszystko, nie tego się oczekuje po smartfonie z najlepszym istniejącym aparatem cyfrowym w mobilnym świecie. Na szczęście, Nokia nie każe nam długo czekać i aktualizacja ma wyjść w ciągu paru tygodni.

Oto wiadomość opublikowana na Nokia Troubleshooting:

Pytanie: Czemu moje urządzenie robi ciemne zdjęcia po manualnym ustawieniu ISO w trybie kreatywnym?

Odpowiedź: Nokia 808 PureView została stworzona do wykonywania wspaniałych zdjęć jak najprostszą metodą, w trybie automatycznym. Jeśli pragniesz fotografować w trybie kreatywnym przy ostrym słońcu, polecamy ustawić ISO w domyślnej wartości tj. w trybie automatycznym. W ciągu nadchodzących tygodni opublikujemy aktualizację oprogramowania aparatu, która pozwoli na wygodniejsze używanie ustawień ISO w jasnym oświetleniu.

Tak prezentuje się zdjęcie z omawianym problemem. Dla przypomnienia – zostało ono zrobione na pełnym słońcu!

 

Via

Be Sociable, Share!