Tym razem mała ciekawostka: Damien z Dublinu postanowił dać do przemalowania Nokii swój samochód w zamian za smartfona Nokia Lumia 900. Zobaczcie, co z tego wyszło.

Nokia znana jest z niecodziennych i pomysłowych kampanii marketingowych. Tym razem może dorzucić do swojego portfolio kolejną, dzięki której otrzymała jeżdżącą reklamę telefonów Lumia. Wszystko zaczęło się od Tweeta opublikkowanego przez nią ma swoim profilu:

Co byś był w stanie zrobić dla Lumii?

Oczywiście, spowodowało to burzę komentarzy. Wśród nich znalazła się propozycja niejakiego Damiena z Wexfordu, kryjącego się pod nickiem skooal:

@nokia Pozwolę Wam pomalować mój samochód w kolory i logosy Nokii w zamian za lumię 900. Mówię poważnie. Pozdrowienia.

Firma bez wahania postanowiła nagrodzić ten pomysł, po czym wzięła się do pracy. Tak rozpoczął się etap projektowania grafik do pomalowania, a następnie zebrania odpowiedniej ekipy oraz planowania lotu do Irlandii. Całość trwała trzy miesiące. Efekty końcowe możecie podziwiać na poniższych zdjęciach:

Oprócz tego możecie podziwiać film time-lapse przedstawiający sam proces malowania:

 

Jak Wam się podoba cała akcja? Moim zdaniem więcej firm powinno prowadzić tak udany marketing, a Nokia w tej kwestii zasługuje na sporą pochwałę. Jestem pewien, że wkrótce doczekamy się wielu możliwości na zdobycie smartfonów Nokia Lumia z Windows Phone 8.
Via

 

Be Sociable, Share!