Tajemniczy żółty prototyp Lumii, który już jakiś czas temu zawitał na nasze łamy, prawie na pewno będzie jedną z nadchodzących Nokii opartych na Windows Phone 8. Wiemy już, jak będzie wyglądał za sprawą szkiców.

Zostały one zawarte w patencie designu telefonu i tak na prawdę nigdzie nie jest wspomniane, że tak na prawdę chodzi o nadchodzącą Nokię Phi. Mimo to trudno, aby było inaczej, gdyż podobieństwo jest przytłaczające.

Telefon prezentuje sobą dokładnie ten sam styl, co Nokia Lumia 900 oraz 800. Również tu mamy do czynienia z poliwęglanową obudową, ściętymi krawędziami od dołu i góry oraz znaną już ramkę aparatu.

O Nokii Phi wiemy do tej pory bardzo niewiele. Pewien internauta na podstawie zdjęcia z przecieku wyliczył, że przekątna wyświetlacza smartfona to aż 4,7”. Wraz z większą obudową na pewno otrzymamy mocniejszą baterię. Możemy również się spodziewać wsparcie dla NFC i LTE, a sercem stanie się dwurdzeniowa jednostka.
Więcej szczegółów poznamy już 5 września, kiedy to odbędzie się wspólna konferencja Nokii i Microsoftu. Jeśli wierzyć informacji Nokii opublikowanej na Twitterze, w tym samym czasie możemy się spodziewać prezentacji Lumii pracującej na Windows Phone 8 z aparatem PureView. Jest na co czekać!

Via

Be Sociable, Share!