Wygląda na to, że LG marzy o powalczeniu w segmencie tabletofonów. Optimus Vu, który początkowo przeznaczony był wyłącznie na wschodnioazjatycki rynek, trafi do globalnej sprzedaży już we wrześniu.

LG Optimus Vu to bardzo charakterystyczne urządzenie. Mimo, że prezentuje segment prawie-tabletów, to całkiem znacznie różni się od modelu Samsung Galaxy Note. Jest to podyktowane chociażby wyświetlaczem cechującym się proporcjami boków 4:3, przez co urządzenie wydaje się bardziej kwadratowe, a wręcz pucułowate względem konkurencyjnych rozwiązań. Zdecydowanie nie należy próbować korzystać z Vu za pomocą jednej ręki, gdyż bardzo łatwo wtedy o katastrofę, jaką jest upadek zakończony rozbitym wyświetlaczem.

Oprócz tego, mamy do czynienia z mocnym sprzętem i z pewnością może powalczyć z najmocniejszymi graczami na rynku: 1 GB pamięci RAM, 32 GB przeznaczone do zagospodarowania przez użytkownika czy Android 4.0 Ice Cream Sandwich robią dobre wrażenie. Co ciekawe, w przeciwieństwie do Amerykanów oraz Azjatów, zamiast dwurdzeniowego Snapdragona S4, Europejczycy otrzymają rewelacyjną Tegrę 3 znaną z HTC One X.

Do tej pory LG Optimus Vu został sprzedany w pół miliona egzemplarzach. Uważam to za bardzo dobry wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę ograniczone grono odbiorców.

Via

Be Sociable, Share!