Asus Padfone to bardzo sprytne urządzenie, które łączy w sobie cechy notebooka, tabletu i smartfona. Właśnie trafiło ono na półki sklepowe naszego kraju. Tanio nie jest, lecz za jakość się płaci od zawsze.

Asus Padfone jest smartfonem z górnej półki, posiadającym wydajny dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 8260A 1,5 GHz wspierany przez układ graficzny Adreno 225 oraz 1 GB pamięci RAM. Ekranem jest wykonany w technologii Super AMOLED o rozdzielczości 540 x 960 pikseli i przekątnej 4,3”, a zabezpiecza go słynna powłoka Gorilla Glass. Jeśli chodzi o właściwości fotograficzne, to i tutaj wydaje się nie być źle: 8 Mpix z przesłoną F2.2 i diodą LED brzmią bardzo dobrze. Wbudowana bateria posiada pojemność 1520 mAh, a samo urządzenie działa pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Wyjątkową cechą tego smartfona jest dołączana stacja dokująca Padfone Station, która – po uprzednim włożeniu komórki  w odpowiednie miejsce – zmienia go w tablet z ekranem TFT 10” o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Posiada również przednią kamerkę 1,3 Mpix przeznaczoną m.in. do wideorozmów.

To jednak jeszcze nie wszystko – oprócz tego, mamy możliwość dokupienia klawiatury, dzięki której otrzymujemy coś, co bliźniaczo przypomina Asusa Eee Pad Transformer. Według wstępnych informacji wiadomo, że klawiatura z przytoczonego powyżej modelu również będzie kompatybilna z Padfonem. Dla tych, którzy cenią sobie wygodne rozmowy telefoniczne, do dyspozycji został oddany stylus z wbudowanym mikrofonem i słuchawką.

Jak wygląda kwestia ceny urządzenia oraz dodatków do niego? Zestaw smartfon + tablet kosztuje 2699 zł. Za klawiaturę zapłacimy 859 zł lub 599 zł w przypadku tej z modelu Transformer. Stylus to koszt 449 zł. No cóż, tanio nie jest, lecz w zamian otrzymujemy dwa urządzenia w jednym, które dodatkowo charakteryzują się bardzo dobrą specyfikacją. Czy będzie to trafiony zakup? Na to pytanie warto odpowiedzieć sobie samemu.

Via

Be Sociable, Share!