Mam dobre wieści dla fanów mobilnego grania: to już pewne, że popularny engine do produkcji gier Unity będzie współdziałał ze smartfonami opartymi na Windows Phone 8

Takie oświadczenie zostało wypowiedziane na konferencji Unite 2012, która odbyła się w Amsterdamie. Oprócz mobilnych okienek, wsparcie dla Unity otrzyma również desktopowy Windows 8.

Z radością powiadamiamy, że będziemy wspierać je oba.

Jesteśmy podekscytowani tym, że środowisko Unity otrzyma możliwość opracowywania tytułów na światowym poziomie zarówno dla Windows 8, jak i dla Windows Phone 8.

Ilość gier z najwyższej półki opartych na silniku Unity wydanych na PC, Xbox-a oraz urządzenia mobilne jest zdumiewająca i z niecierpliwością czekamy na to, by zobaczyć, jak pojawiają się w Windows Store i w Windows Phone Marketplace.

Powyższe wypowiedzi padły z ust CEO Unity Technologies, Davida Helgasona, oraz Johna Richardsa, starszego dyrektora marketingu aplikacji Microsoftu.

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich komórkowych graczy. Gier opartych na Unity3D, które zyskały wielką popularność na Androidzie i iOS-ie jest bardzo dużo i z chęcią widziałbym takiego Shadowguna czy Train Crisis na Windows Phone 8.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądają gry oparte na silniku Unity, możecie obejrzeć poniższy filmik przedstawiający przytoczonego wcześniej Shadowguna:
 

 
Via

Be Sociable, Share!