Firma Localytics opublikowała procentowe wyniki sprzedaży smartfonów działających pod kontrolą Windows Phone 7. Mimo psioczenia wielu osób, Nokia wcale nie ma powodów do narzekań gdyż należy do niej spory kawał rynkowego ciasta, który stale się zwiększa.

Z wykresu można doszukać się wielu ciekawych danych. Chociażby to, że względem stycznia, lipcowe wyniki sprzedaży Windows Phone’ów wzrosły ponad czterokrotnie, a jedynym producentem, który procentowo z miesiąca na miesiąc sprzedaje coraz więcej Windows Phone’ów jest Nokia. W pierwszych dwóch miesiącach prym wiodły komórki HTC, lecz w marcu na prowadzenie wysunęła się firma z Finlandii, która z miesiąca na miesiąc zwiększała swoją przewagę.

Nieco inaczej sprawa się ma na nowym kontynencie. Tam wciąż prowadzi tajwańskie HTC, lecz z każdym dniem coraz bardziej na prowadzenie wysuwa się Nokia. Można by przypuszczać, że za dwa, trzy miesiące objęłaby prowadzenie, lecz  wtedy do akcji wkroczą już smartfony oparte na Windows Phone 8. Na pewno spowoduje to zmiany w udziale w sprzedaży, lecz prawdopodobnie znowu tutaj największy sukces odniesie fiński producent, choć Samsung ze swoimi dwoma zapowiedzianymi modelami również może odnieść dobre wyniki.

Warto zwrócić uwagę, jak bardzo zwiększała się ilość sprzedanych Windows Phone’ów 7 ogółem. Wygląda na to, że jednak ludzie zaczynają się nim coraz bardziej interesować, choć wypadałoby to porównać do wyników sprzedaży wszystkich smartfonów.  Jeśli zamierzacie kupić Lumię, to mam dla Was małą radę: wstrzymajcie się z tym. Wkrótce Nokia wyda zupełnie nową generację tych słuchawek, które otrzymają nowy system operacyjny i lepszą specyfikację sprzętową.

Via

Be Sociable, Share!