Jeszcze wczoraj informowaliśmy Was o Samsungu Galaxy S II Plus, a teraz okazuje się, że nie jest to jedyna próba stworzenia ulepszonej wersji obecnego modelu przez Samsunga. Dołączy do niego Galaxy Nexus ochrzczony jako ‚Superior”. Jest na co czekać!

Co by nie mówić, Galaxy S II Plus naprawdę mi się spodobał. Teraz być może wyjdę na skrajnie pozytywnego człowieka bądź fanboja Samsunga (którym z pewnością nie jestem), lecz Galaxy Nexus Superior zapowiada się jeszcze ciekawiej.

Jeśli jeszcze nie wiecie, Galaxy Nexus to smartfon opracowany we współpracy z Google. Fantastyczne w nim jest to, że ma zapewnione aktualizacje do kolejnych wersji Androida jako pierwszy w kolejce, a na nieoficjalne wsparcie również nie da się narzekać. Oprócz tego mamy do czynienia z mocnym sprzętowo urządzeniem, choć posiadało dwie istotne wady: słabej jakości aparat oraz brak slotu na karty micro-SD. Teraz te problemy mają zostać zażegnane.

Nowy Nexus otrzyma nazwę kodową GT-i9260 „Superior” i od swojego poprzednika ma się różnić procesorem: zamiast dwurdzeniowego A9 1,2 GHz otrzymamy jednostkę taktowaną na 1,5 GHz.Oprócz tego, zastąpione zostaną oba aparaty: główny 8 Mpix oraz pomocniczy 1,9 Mpix z przodu. Na papierze wyraźnie widać, że kamery cechują się takimi samymi parametrami, co w przypadku Samsunga Galaxy S III – możliwe, że to właśnie te same jednostki?  Pamięć wewnętrzna pozostanie niezmieniona, lecz dostaniemy na dodatek slot na karty pamięci. Moim zdaniem właśnie tak Galaxy Nexus powinien prezentować się od samego początku!

Samsung, mimo wypracowanej pozycji lidera, wciąż stara się zaskakiwać nowymi produktami. Czyżby chciał nimi zalać nimi rynek jeszcze przed premierą nowego iPhone’a? Byłoby bardzo miło.

Via

Be Sociable, Share!