Jeszcze wczo­raj infor­mowal­iśmy Was o Sam­sungu Galaxy S II Plus, a teraz okazuje się, że nie jest to jedyna próba stworzenia ulep­szonej wer­sji obec­nego mod­elu przez Sam­sunga. Dołączy do niego Galaxy Nexus ochrzc­zony jako ‘Supe­rior”. Jest na co czekać!

Co by nie mówić, Galaxy S II Plus naprawdę mi się spodobał. Teraz być może wyjdę na skra­jnie pozy­ty­wnego człowieka bądź fan­boja Sam­sunga (którym z pewnoś­cią nie jestem), lecz Galaxy Nexus Supe­rior zapowiada się jeszcze ciekawiej.

Jeśli jeszcze nie wiecie, Galaxy Nexus to smart­fon opra­cow­any we współpracy z Google. Fan­tasty­czne w nim jest to, że ma zapewnione aktu­al­iza­cje do kole­jnych wer­sji Androida jako pier­wszy w kole­jce, a na nie­ofic­jalne wspar­cie również nie da się narzekać. Oprócz tego mamy do czynienia z moc­nym sprzę­towo urządze­niem, choć posi­adało dwie istotne wady: słabej jakości aparat oraz brak slotu na karty micro-SD. Teraz te prob­lemy mają zostać zażegnane.

Nowy Nexus otrzyma nazwę kodową GT-i9260 “Supe­rior” i od swo­jego poprzed­nika ma się różnić pro­ce­sorem: zami­ast dwur­dzeniowego A9 1,2 GHz otrzy­mamy jed­nos­tkę tak­towaną na 1,5 GHz.Oprócz tego, zastą­pi­one zostaną oba aparaty: główny 8 Mpix oraz pomoc­niczy 1,9 Mpix z przodu. Na papierze wyraźnie widać, że kamery cechują się takimi samymi para­me­trami, co w przy­padku Sam­sunga Galaxy S III — możliwe, że to właśnie te same jed­nos­tki?  Pamięć wewnętrzna pozostanie niezmieniona, lecz dostaniemy na dodatek slot na karty pamięci. Moim zdaniem właśnie tak Galaxy Nexus powinien prezen­tować się od samego początku!

Sam­sung, mimo wypra­cow­anej pozy­cji lid­era, wciąż stara się zaskaki­wać nowymi pro­duk­tami. Czyżby chciał nimi zalać nimi rynek jeszcze przed pre­mierą nowego iPhone’a? Byłoby bardzo miło.

Via

Ciekawe? Podziel się!