Tak przynajmniej wynika z odpowiedzi Nokii umieszczonej na Twitterze. No w końcu – na takiego smartfona czekaliśmy od dawna!

Użytkownik Twittera o nicku Zarniw0OP wyćwierkał następującego wczoraj twitta:

@nokia Woohoo, Mam nadzieję, że #PureView trafi do kolejnej #Lumii. Proszę proszę bardzo proszę oj bardzo proszę 😉

Nie byłoby w tym żadnej sensacji, lecz odpowiedź na tę wiadomość padła prosto od samej Nokii. Brzmi ona tak:

@Zarniw0Op miej oczy i uszy szeroko otwarte w przeciągu najbliższych tygodni….

 

Zatem czyżby to była prawda, że otrzymamy smartfona Nokia Lumia opartego na Windows Phone 8, wykorzystującego jednostkę aparatu znaną z Nokii 808 PureView? To brzmi niczym utopijna wizja, ale – o ile Finowie dotrzymają słowa – tak własnie będzie wyglądać najbliższa przyszłość. Czyżby to było to „coś wielkiego”, co ma zagrozić Samsungowi? Może tak, lecz co, jeśli nie jest to jedyny as w skandynawskim rękawie?

Uważam, że połączenie hardware’u na poziomie wyższym niż w Nokii Lumii 900 oraz aparatu 41 Mpix z Nokii 808 PureView brzmi rewelacyjnie. Tak właśnie powinno się walczyć o klienta zapatrzonego w czegotoniemające Androidy oraz iPhone’y – w końcu być może otrzymamy realną konkurencję dla tych urządzeń.

Najprawdopodobniej telefon zostanie zaprezentowany na wspólnej konferencji Nokii oraz Microsoftu, która odbędzie się już 5 września. Teraz już wiem, że jest to data, którą warto zapisać w swoim kalendarzu.

Via

Be Sociable, Share!