Ten rok w wykonaniu Samsunga okazał się bardzo spektakularny. Premiera SGS-a III i Note’a 10.1 już były, wkrótce przyjdzie kolej na Note’a II, a teraz się okazuje, że koreański producent planuje także wydać odświeżoną wersję rewelacyjnego modelu Galaxy S II.

Owa wiadomość pochodzi ze strony chilijskiego operatora VTR. Dowiadujemy się stamtąd wielu ciekawych informacji. Krótki opis telefonu brzmi następująco:

Surfowanie i czatowanie przyjemne jak nigdy dotąd dzięki Samsungowi Galaxy S II Plus. Urządzenie posiada 8-megapikselowy aparat, ekran AMOLED w jakości Super HD i umożliwia dostęp do wszystkich aplikacji w Google Play.

Oczywiście, jest to totalnie bezużyteczny bełkot, którym opisać można dowolnego smartfona z Androidem. Ale to nie wszystko! Podane zostały także (co najważniejsze!) szczegółowe dane techniczne i zdjęcia.

Odświeżony Galaxy S II będzie się różnił między innymi rozmiarem ekranu: zamiast dotychczasowych 4,3′ otrzyma 4,5′ (rozdzielczość niezmieniona: 800 x 480 pikseli). Sercem zostanie dwurdzeniowy Exynos o taktowaniu 1,5 GHz wspierany przez tradycyjny jeden gigabajt pamięci RAM. Wbudowaną pamięć wewnętrzną (16 GB) bez problemu można powiększyć za pomocą slotu na karty micro-SD. Aparat  ma uwieczniać zdjęcia o rozdzielczości 8 MPix, a całością zarządzać będzie Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Co ciekawe, zmieni się również design modelu. Zyskał na obłościach i zamiast jednego przycisku fizycznego pod ekranem posiada cztery reagujące na dotyk (choć możliwe, że wersja europejska będzie się pod tym względem różnić). Dodatkowo warto wspomnieć, że SGS II+ jest o milimetr grubszy od poprzednika, lecz jak dla mnie jest to zaleta, gdyż ciężko było mi się przyzwyczaić do tak cienkiego smartfona, jakim jest Galaxy S II. Nie ukrywam, że nowy telefon wygląda rewelacyjnie jak na Samsunga i aż chce się na niego patrzeć.

W ofercie chilijskiego VTR SGS II+ kosztować ma (w przeliczeniu) 1 150 zł. Według mnie jest to świetna cena, nawet jak na odgrzewanego kotleta.

Via

Be Sociable, Share!