Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są główne powody do zmiany telefonu na Nokię z serii Lumia, zapraszam do rozwinięcia newsa.

Według internetowej ankiety przeprowadzonej na posiadaczach Lumii, cechą, dla której ludzie najchętniej przesiadają się na te smartfony jest… zaufanie do firmy (25 % ankietowanych). Trzy następne powody mają bardzo podobną ilość głosów – są to kolejno: unikalny design (20,8 %), oprogramowanie (20,5 %), oraz znudzenie innymi smartfonami (20 %). Na czwartym miejscu jest dostęp do ekskluzywnych aplikacji w Microsoft Marketplace (7,6 %), a ostatnią z opcji jest opieka Nokii (5,5 %).

Dane pochodzą od respondentów z 41 różnych krajów. Najwięcej z nich jest obywatelami USA. Następne w kolejce są: Indie, Wielka Brytania, Kanada oraz Filipiny.

Z infografiki dowiadujemy się również, że najbardziej chwalonymi właściwościami Nokii Lumia są: design, system operacyjny (Windows Phone 7), jakość, aplikacje, specyfikacja sprzętowa oraz gładkość.

Przytoczone są także komentarze niektórych z posiadaczy. Na przykład, ShakeWhyBake napisał:

Przesiadłem się na Nokię Lumię 900, ponieważ wiem, że Nokia to marka, której mogę zaufać i otacza dobrą opieką wszystkich swoich klientów 😉

Dla przypomnienia: Nokia do tej pory wydała 4 modele z tej serii: Lumia 610, Lumia 710, Lumia 800 oraz Lumia 900.

Via

Be Sociable, Share!