Twórczość topolino70 już raz gościła na łamach naszej strony. Zdjęcia wykonane Nokią 808 również. Nawet jeśli ten temat jest wtórny, to uważam, że i tak wielką stratą byłoby, gdybym nie omieszkał Wam przedstawić tych zdjęć.

Po prostu nie ma lepszego aparatu cyfrowego w komórce niż w Nokii 808 PureView. Jest to niesamowite, jak Finowie zdołali upchnąć taką technologię w tak małym pudełku. Nie zapominajmy, że oprócz wykonywania zdjęć urządzenie pozwala oczywiście na rozmowy z innymi, granie w gry czy surfowanie po Internecie.

Telefon posiada 41 megapikselową matrycę. To brzmi niezwykle. Jak już wcześniej udowodniłem, ilość pikseli nie ma wprawdzie tak dużego znaczenia jeśli chodzi o jakość zdjęć jakby mogło się wydawać, lecz w tym przypadku cała jednostka aparatu zasługuje na wielką pochwałę.

A oto odnośnik do galerii: KLIK!

Do tej pory w galerii znajduje się 16 zdjęć, lecz ich ilość sukcesywnie wzrasta. Obfitują w rustykalne, wiejskie klimaty, lecz nie tylko. Bardzo mi przypadły do gustu makrofotografie, które mogą zawstydzić niektóre kompaktowe cyfrówki.

Moim zdaniem Nokia 808 PureView to genialny telefon. Co prawda opiera się na przestarzałym Symbianie, lecz wszystko to rekompensuje fantastyczny aparat. Dla kogoś, kto fascynuje się fotografią, po prostu nie ma lepszej komórki. Szkoda, że technologia PureView nie trafiła do Nokii Lumia, lecz wszystko jeszcze przed nami – może wśród nowej generacji telefonów tej serii znajdzie się konkurent dla osiemsetósemki?

 

Be Sociable, Share!