Alberto Torres, specjalista od MeeGo właśnie trafił do znanej firmy zajmującej się głównie produkcją laptopów oraz drukarek. To może zwiastować mocne wejście HP w segment urządzeń mobilnych.

Hewlett-Packard już rok temu postanowiła nas zaatakować swoim tabletem TouchPad. Niestety, nie odniósł żadnego sukcesu. Pracował pod kontrolą mało popularnego webOS 3.0 a rozwiązania konkurencji, jak np. Motorola Xoom czy iPad okazały się po prostu lepsze. Leo Apotheker, były CEO HP, postanowił darować sobie produkcję kolejnych tabletów, lecz obecna dyrektor generalny tej firmy, Meg Whitman, ma odmienne zdanie w tej kwestii.

Postanowiła ona utworzyć dział zajmujący się produkcją urządzeń mobilnych. Prawdopodobnie jego zakres obejmą tylko i wyłącznie tablety, lecz w razie ewentualnego sukcesu rynkowego jestem wręcz pewien, że firma zajmie się także i smartfonami. Na czele wydziału stanie Alberto Torres, który przez 7 lat pracował pracował dla Nokii, a jego finalnym stanowiskiem było dowodzenie sekcją zajmującej się systemem MeeGo. Odszedł, gdy Stephen Elop postanowił całkowite przejście na Windows Phone 7.

Dla przypomnienia, 2 lata temu za sporą sumę HP zakupiło Palm, lecz do tej pory można uważać tę inwestycję za nietrafioną. W najbliższych miesiącach jednak to może się zmienić i współpraca obu firm zaowocuje sporymi zyskami. Lecz czy na rynku dominowanego przez Apple, Asusa i chińską tandetę jest jeszcze miejsce dla nowego gracza? Czas pokaże.

Via

 

Be Sociable, Share!