Nieraz zdarzało się tak, że przecieki na temat nadchodzących smartfonów były sporo przesadzone w porównaniu z rzeczywistością. Xiaomi zrobiło jednak coś, co nie zdarza się na co dzień – ich nowy telefon, Mi-Two, otrzyma specyfikację nawet lepszą, niż znaną z zapowiedzi. A nie było to wcale łatwym zadaniem, gdyż jest to niesamowita maszyna!

Mam dla Was pytanie: jaki obecny smartfon jest najlepszy na rynku? Samsung Galaxy Note? Samsung Galaxy S III? A może iPhone 4S, Nokia Lumia 900 bądź HTC One X? Owszem. Są to rewelacyjne telefony, choć nowe Xiaomi zdaje się przyćmiewać każdy z nich. Jak to możliwe, że nie znana nikomu firma produkująca sprzęt made-in-china nagle tworzy niszczyciela powyższego doborowego grona?
 

 
Jest tak dlatego, gdyż jej telefony nie są po prostu dystrybuowane na nasz rynek. Xiaomi, choć nieznane w Europie, z powodzeniem walczy na azjatyckim rynku i ma na swoim koncie około milion sprzedanych egzemplarzy modelu Mi-One. Teraz nadchodzi kolej na jego następcę.

Przede wszystkim, warte do odnotowania jest to, że mamy do czynienia z pierwszym smartfonem posiadającym układ Qualcomm Snapdragon APQ8064 S4 Pro . Jest to czterordzeniowy procesor, którego wydajność możemy poznać w tym miejscu. Wsparty zostanie przez GPU Adreno 320, rzekomo charakteryzującym się możliwościami zbliżonymi do Xboxa 360. Co ciekawe,  na pokład zawita 2 GB pamięci RAM, a także 16 GB ROM.

Wyświetlaczem ma być 4,3″ IPS pracujący w rozdzielczości 720p wyprodukowany przez Sharpa. To właśnie ta firma odpowiada również za ekrany do iPhone’ów 5.
 

 
Słuchawka dostępna będzie w dwóch wersjach różniących się pojemnością baterii: podstawowej, 2000 mAh, oraz o 2 mm grubszej obudowie, z wielkim ogniwem 3000 mAh. Niestety, nie znamy jeszcze czasu pracy na jednym cyklu.

Częstokroć chińscy producenci oferują nam sporą moc, lecz zaniedbują możliwości fotograficzne. Nie tym razem! Mi-Two otrzyma aparat BSI 8 Mpix f/2.0, który umożliwi nagrywanie materiałów wideo 1080p w 30 klatkach na sekundę i 720p z niespotykaną prędkością 90 klatek na sekundę!

Całość będzie pracowała pod kontrolą ROM-u MIUI opartego na Androidzie 4.1 Jelly Bean, który otrzyma kilka ciekawych dodatków. Są to m.in. 5 GB wirtualnej przestrzeni dyskowej, aplikacja do lokalizowania telefonu czy obsługa komend głosowych w języku chińskim.

Brzmi świetnie? To teraz zejdźmy na ziemię: jeśli zamierzacie nabyć Xiaomi Mi-Two (co ma spory sens), to sporo się namęczycie. Najłatwiej będzie zamówić go poprzez amerykańskie sklepy internetowe jak Amazon czy eBay, bądź… wyruszyć na wyprawę do Chin. To właśnie tam jego cena na pewno będzie zdecydowanie najniższa, a poza granicami Państwa Środka może ona wynieść nawet dwa razy więcej. W każdym razie, oficjalną ceną jest 1 999¥, co w przeliczeniu daje mniej więcej 1000 zł! Taka cena jest zaskakująco niska i korzystna. Drugą kłopotliwą kwestią może okazać się… brak polskiej wersji językowej systemu.

Via/Via

Ciekawe? Podziel się!