5 września to data, którą powinien zapamiętać każdy fan Nokii i Microsoftu. Wtedy odbędzie się ich konferencja, na której najpewniej zostaną zaprezentowane wyczekiwane nowości obu firm.

Data: 5.09.2012, miejsce: Nowy Jork. To są oficjalne dane pochodzące od zarządu obu firm, więc nie ma mowy o pomyłce. To właśnie tam mają zostać ujawnione najważniejsze gadżety i technologie duetu.

Na co możemy liczyć? Z pewnością na nowe modele serii Lumia oparte na Windows Phone 8. Być może do tego grona dołączy również tabletofon. Duży tablet byłby jednak sporym zaskoczeniem. Czy wśród smartfonów znajdzie się tajemniczy żółty obiekt przecieków napotkany na chińskim Weibo? Wygląda to prawdopodobnie. Ostatnimi czasy do sieci wyciekają również przednie panele obudowy fińskich komórek z WP8, co jest dobrym znakiem  – wiadomo, że te telefony już fizycznie istnieją, bądź są na zaawansowanym etapie produkcji. Czy wśród nich znajdzie się Nokia Lumia X? Prawdę powiedziawszy, nie wróżę komercyjnego sukcesu tej słuchawce, choć przyznam, że niesamowicie mnie zainteresowała i pragnę poznać jej dokładną specyfikację.

Gigant z Redmond zapewne zaprezentuje nam więcej szczegółów dotyczących swojego bardzo interesująco zapowiadającego się tabletu Microsoft Surface. Być może tym razem poznamy jego oficjalną cenę (choć należy pamiętać o ofercie pewnego sklepu internetowego). Oczywiście, na pewno nie zabraknie prezentacji związanej z nowym systemem operacyjnym – Windows (Phone) 8.

Zapamiętajcie – 5 września. To co, czekamy?

Via

Be Sociable, Share!