Chris Weber, pracownik Nokii do spraw marketingu i sprzedaży radzi Samsungowi, by ten strzegł się Finów. Powodem jest nadchodząca generacja Lumii.

Dzisiejszego dnia Pan Weber na swoim Twitterze postanowił umieścić następujący wpis:

CWeberatNokia: Samsung take note, next generation Lumia coming soon.#nokia

Powyższy cytat można przetłumaczyć na nasz język następująco:

CWeberatNokia: Samsung, przyjmij do wiadomości, że następna generacja Lumii wkrótce nadchodzi. #nokia

Ten zadziorny twitt przedstawia Webera jako osobę, która wierzy, że nadchodzące Nokie mają powalczyć z największym obecnie producentem telefonów komórkowych. Czyżby Lumie oparte na Windows Phonie 8 rzeczywiście wygryzły Samsunga z roli rynkowego monopolisty? To byłoby niezwykle trudne do wykonania, lecz ostatnio coraz częściej odnoszę wrażenie, że w tej branży wszystko jest możliwe.

Możliwe jest także, że wpis zawiera gierkę słowną. Note w tym przypadku oznacza zapisanie czegoś, przyjęcie do wiadomości, lecz być może chodzi również o nawiązanie do Samsunga Galaxy Note. Jeśli tak, wychodzi na to, że Finlandczycy zamierzają wprowadzić do sprzedaży własny tabletofon. Nokia nie ma na tym polu żadnego doświadczenia (zarówno jeśli chodzi o tablety, jak i przerośnięte smartfony), więc musiałaby się bardzo postarać, aby dokopać Note’owi, który modelem pierwszej generacji wypracował sobie świetną renomę.

Czy chodzi o tabletofon, czy może po prostu o „zwykłe” smartfony, myślę, że warto poczekać na propozycje Nokii. Obecna sytuacja finansowa firmy wręcz wymaga poświęceń i bezkompromisowych rozwiązań, toteż w najbliższym czasie możemy być świadkami wielu ciekawych premier tego producenta.

Via

Be Sociable, Share!