Nokia City Lens to aplikacja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość. Nokia Labs postanowiło nieco odświeżyć swój produkt i wprowadziło parę zmian. Mimo wszystko, wciąż mamy do czynienia z wersją beta.

City Lens jest programem o niemałym potencjale. Do działania wykorzystuje główną kamerę telefonu, a na podstawie miejsca, w którym się znajdujemy, rozpoznaje lokacje, które warto odwiedzić. Są to szeroko pojęte POI (Points Of Interest – punkty zainteresowania), do których należą restauracje, kina, hotele czy sklepy. Program wskazuje, jak daleko  jesteśmy od interesującego nas punktu oraz w jakim kierunku powinniśmy się udać.

Aktualizacja usprawnia pracę kompasu, który od tej pory powinien działać szybciej, oraz dodaje sporo nowych miejsc do odwiedzenia. Szczegóły danych POI można teraz oglądać zarówno w pionie, jak i w poziomie. Prawdopodobnie poprawki obejmują także mniej widoczne drobnostki mające na celu poprawę wydajności oraz uprzyjemnienie korzystania z Nokia City Lens.
 

 
Mimo wszystko, aplikacja wciąż jest oznaczona jako beta, więc możemy być spokojnie o to, że nie mamy do czynienia z ostatnią aktualizacją. Możliwe, że program zostanie gruntownie przemodelowany wraz z premierą systemu Windows Phone 8.

Nokia City Lens jest dostępna na smartfony Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800 oraz Nokia Lumia 900. Niestety, posiadacze Nokii Lumia 610 nie mają możliwości skorzystania z programu, gdyż ich telefon nie posiada wbudowanego kompasu.

Via

Be Sociable, Share!