Windows Phone 7.8

Wraz z nadchodzącym Windows Phone 8 ma pojawić się aktualizacja przeznaczona dla użytkowników obecnego OS-a Microsoftu oznaczona numerkiem 7.8. Już teraz znamy różnice dzielące obydwa systemy.

Wszystko za sprawą redakcji francuskiego Smartphone France, której udało się dotrzeć do interesujących materiałów. Jasno z nich wynika, że oczywiście wiele elementów dla WP7.8 zostanie okrojonych w porównaniu do budowanej od podstaw 8, a Nokia Lumia 610 nie otrzyma kilku nowych funkcji. Jak widać, fragmentacja nie ominęła Windows Phone’a.

Całość została przedstawiona na jednej treściwej liście:

Co prawda została ona sporządzona w krzyżówce języka francuskiego z angielskim, lecz nie przeszkadza to w zrozumieniu całości.

Dla przykładu, Windows 7.8 nie otrzyma przeglądarki Internet Explorer 10, prawdziwej wielozadaniowości oraz zaaktualizowanego OTA. Natomiast dostanie wszystkie funkcje fotograficzne (tryb panoramy, samowyzwalacz…) oraz nowe aplikacje od Microsoftu.

Czy jesteście zadowoleni ze zmian wprowadzonych w Windows Phone 7.8? Ja zdecydowanie tak. Spodziewałem się, że będzie to tylko drobna aktualizacja upodabniająca wygląd oraz dodająca kilka nowych funkcji, lecz zapowiada się, że zmiany względem obecnych wersji WP7 będą znaczące.

Via

Be Sociable, Share!