Posiadacze telefonów opartych na Windows Phone 7 (m. in. Nokie serii Lumia) nie kryli zdziwienia, gdy okazało się, że bardzo popularny komunikator internetowy, WhatsApp Messenger, znikł ze sklepu Marketplace. Na szczęście po kilkudniowej rozłące wszystko wróciło do normy, a aplikacja otrzymała nawet parę usprawnień.

WhatsApp to jeden z najlepszych programów przeznaczonych do internetowych pogawędek. Jego wielką zaletą jest wieloplatformowość, gdyż zagościł już na sześciu mobilnych systemach operacyjnych: iOS, Android, BlackBerry OS, Symbian S40, Symbian S60 oraz na wspomnianym Windows Phone 7. Właśnie z tym ostatnim ostatnio dzieją się różne niezwykłe wydarzenia – z niewiadomych przyczyn nagle znikł ze sklepu, co uniemożliwiało pobranie komunikatora na telefon. Na szczęście, wszystko wróciło do normy, a od wczoraj nic nie stoi na przeszkodzie zainstalowanie tego programu.

Wraz ze zmartwychwstaniem WhatsAppa zostały wprowadzone w nim liczne usprawnienia. Nie istnieje żadna oficjalna lista zmian, lecz użytkownicy zdążyli wychwycić między innymi następujące fajerwerki:

  • Zdecydowanie lepsza prędkość działania nie tylko samej aplikacji, lecz i całego telefonu (aplikacja teraz zużywa mniej RAM-u)
  • Nowe skróty w oknie bieżącego czatu: wyszukiwarka kontaktów, zmiana statusu oraz tworzenie grupy
  • Funkcja wyszukiwania znalazła się pod kartami ulubione i wszystko
  • Nowe animacje otwierania rozmów
  • Dostęp z poziomu muzycznego paska multimedialnego

Jeśli chcecie przekonać się, jak wygląda WhatsApp po aktualizacji, możecie pobrać go stąd (wersja dla Windows Phone 7). Na pewno zadziała z Nokiami: Lumia 610, Lumia 710, Lumia 800 oraz Lumia 900.

WhatsApp na szczęście wciąż jest dostępny za darmo, lecz warto mieć na uwadze, że po roku użytkowania za przedłużenie licencji należy zapłacić dolara. Mimo wszystko zdecydowanie warto to zrobić (pod warunkiem, że macie znajomych korzystających z tego programu), gdyż ciężko znaleźć równie dobrą aplikację do czatowania. Osobiście uważam, że jest to najlepszy komunikator w całym mobilnym świecie, co wyraziłem już wcześniej podczas ich porównania na Androida.

Via

Be Sociable, Share!