W leżącej na bliskim wschodzie Syrii toczy się wojna domowa, która pochłonęła już tysiące istnień ludzkich. To właśnie tutaj doszło do nieprawdopodobnego zdarzenia – Nokia X2 zatrzymała pocisk i spełniła rolę kamizelki kuloodpornej ocalając przy tym świadka nocnej wymiany ognia!

Nie od dziś znane są historie o zdumiewającej wytrzymałości telefonów Nokia. Chyba każdy słyszał niesamowite opowieści znajomych, w których to fińskie komórki przeżywały upadki z wysokości kilku pięter, wypranie w pralce oraz bliskie spotkania z kołami rozpędzonego samochodu. Najsłynniejszym pod tym względem jest chyba legendarny model 3310, który w Internecie stał się wręcz synonimem niezniszczalności.

Okazuje się, że nie tylko stare Nokie mogą się pochwalić niezwykłą odpornością, a do tego grona możemy dodać Nokię X2. Wszystko za sprawą dzisiejszego zdarzenia, które wydarzyło się w środku nocy:

Około godziny 3 w Syrii doszło do starcia miejscowych rebeliantów z armią. Wszędzie panował chaos – bomby i serie z karabinów maszynowych panoszyły się po całej okolicy. Jeden z miejscowych mieszkańców postanowił nagrać całe zdarzenie swoją Nokią X2. Trzymając telefon w prawej dłoni przy samej twarzy w pewnym momencie jeden z pocisków trafił prosto w komórkę i… ugrzązł w niej! Szczęśliwemu (i nierozważnemu!) filmowcowi nie stało się zupełnie nic, lecz oczywiście X2 nie zdołała przeżyć postrzału.

Brzmi nieprawdopodobnie? Poniżej zamieszczam fotkę z tego, co zostało po telefonie, a na deser dodaję kilka memów dotyczących Nokii 3310:

Via

Be Sociable, Share!