Pamiętacie deweloperski tablet Qualcomma? Jego twórcy ostatnio nie próżnowali i zajęli się alternatywnymi metodami sterowania. Skoro dotyk i głos już znalazły swoje zastosowanie w Androidzie, to czemu by nie zrobić użytku z gestów?

Mogłoby się wydawać, że jest to zbędne. Miliony sceptyków sądziło tak również o kontrolerze ruchowym Kinect przeznaczonego dla Xboxa 360, lecz ten okazał się strzałem w dziesiątkę a w przeciągu dwóch miesięcy trafił do 8 milionów nabywców. Tym razem jednak mamy do czynienia z technologią o szerszym wachlarzu zastosowań aniżeli wyłącznie do samego grania.
 

Całość opiera się na bardzo prostej koncepcji – obraz, który widzi przednia kamerka zostaje poddawany analizie w czasie rzeczywistym i na podstawie ruchu wykonywane są odpowiednie operacje. Dobrze to pokazuje pierwszy materiał wideo, w którym zaprezentowana została prosta gra polegająca na odbijaniu lecących piłek przez gracza wcielającego się w bramkarza. Ciekawe jest również to, że aby rozpocząć rozgrywkę, wystarczy unieść do góry rękę.

 

Druga z implementacji sterowania gestem odnajdzie zastosowanie w kuchni. Jeśli korzystaliście kiedyś z tabletu jako książki kulinarnej, z pewnością natrafialiście na problem przerzucania strony. Wiązało to się zawsze z dotykaniem  wyświetlacza mokrymi i ubabranymi w mące palcami, co nie należało do najmilszych przeżyć. Gesty pozwolą na zmianę treści bez macania ekranu, a wystarczy tylko machnąć dłonią przed urządzeniem. Brzmi bardzo przydatnie! Wygląda też nie najgorzej:
 

 
Podoba Wam się takie rozwiązanie? Jak dla mnie jest dość ciekawe, lecz to, czy się przyjmie, czy też nie, zależeć będzie wyłącznie od twórców aplikacji.

Via

Be Sociable, Share!