HTC Dream to pierwszy telefon, który otrzymał system Android. Ma już za sobą 4 lata, co dla urządzeń mobilnych jest ogromną ilością czasu. Zdążyły one się drastycznie zmienić pod względem wydajności, lecz nawet to nie przeszkodziło cudotwórcom z XDA przeportować na G1 Żelki!

HTC Dream Zwane także jako Era G1/T-Mobile G1 to kawał dobrego sprzętu. Gdyby nie on, obecny rynek telefonów komórkowych mógłby wyglądać zupełnie inaczej. To on jako pierwszy pokazał światu Androida i przyjął się bardzo dobrze. Jego sercem jest Qualcomm MSM7201A bijący zegarem 528 MHz. Otrzymał także 192 MB pamięci RAM  oraz ekran 3,2″. Mozę dzisiaj nie robi to wrażenia, lecz wówczas taka specyfikacja budziła bardzo pozytywne emocje.

ROM został oparty o CyanogenModa 10 i stworzyła go grupa SoCal Devs. W wątku na XDA możemy przeczytać następujące fakty:

Zapamiętajcie, nie odpowiadamy za uwalenie telefonu. Musisz posiadać 2708 SPL i  radio. Postępuj zgodnie z instrukcją instalacji!

Specjalne podziękowania dla: CyanogenMod team, Shelnutt2

Działa:
Ekran dotykowy
WiFi
Aplikacje
Dodatki CyanogenMod
Google Now – częściowo

Not Working Yet
Telefon
Zmiana orientacji ekranu


Jak widać, prędkość działania sprawia, że ROM  nie nadaje się do normalnego użytkowania, . Wszystkie animacje strasznie klatkują, lecz mimo wszystko można powiedzieć, że G1 otrzymał Jelly Beana, a sam fakt, że to potrafi jest sporym osiągnięciem.

Zainteresowanych ROM-em zapraszam do wątku na forum XDA, gdzie można go pobrać i przetestować na własną rękę Żelowego Andrzeja na swojej Erze G1.

 

Be Sociable, Share!