Lenovo może nie jest zbyt popularne na rynku smartfonów, lecz jeśli chodzi o komputery osobiste, należy do ścisłej czołówki. Właśnie ta firma potwierdziła wcześniejsze plotki na temat ich tabletu z Windowsem 8 na pokładzie.

Nowe urządzenie ma należeć do serii Thinkpad i zastąpi obecny tablet tego producenta (ten z kolei pracował na Androidzie).

Jak na sprzęt, którym zarządza Windows 8 przystało, będzie to naprawdę porządna maszynka. Zostanie obdarzona wyświetlaczem wykonanym w technologii IPS, a jego rozdzielczość ma wynosić 1366×768 pikseli. Mamy zatem do czynienia z ekranem nieco dokładniejszym niż HD 720p, choć tego się właśnie oczekuje po takim tablecie.

Oprócz tego na pokład zawita aparat 8 Mpix, oraz kamerka do wideorozmów o matrycy 2 Mpix. Wśród portów odnajdziemy służący do przesyłania obrazu na ekran telewizora/monitora micro-HDMI. Oczywiście, nie zabraknie Wi-Fi, lecz opcjonalnie będzie można także doposażyć Thinkpada w moduł 3G/4G. Ciekawie prezentuje się technologia NFC wsparta czytnikiem linii papilarnych, peryferyjna klawiatura podczepiana na wzór Asusa Transformera czy chociażby trzy porty USB.

Wcześniejsze przecieki mówiły także o wykorzystaniu 2 GB pamięci RAM, dwurdzeniowym procesorze Intel Atom oraz 64 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej rozszerzalnej o karty pamięci micro-SD. Fani LTE również nie powinni być zawiedzeni, gdyż ta technologia będzie wspierana przez omawiany tablet.

Kiedy Lenovo wprowadzi nowego Thinkpada na rynek? Nie wiadomo tego jeszcze do końca, lecz na pewno nie będzie to wcześniej niż 26 października – wtedy to nastąpi premiera systemu operacyjnego Windows 8.

Via

Ciekawe? Podziel się!