Lenovo może nie jest zbyt pop­u­larne na rynku smart­fonów, lecz jeśli chodzi o kom­put­ery oso­biste, należy do ścisłej czołówki. Właśnie ta firma potwierdz­iła wcześniejsze plotki na temat ich tabletu z Win­dowsem 8 na pokładzie.

Nowe urządze­nie ma należeć do serii Thinkpad i zastąpi obecny tablet tego pro­du­centa (ten z kolei pra­cował na Androidzie).

Jak na sprzęt, którym zarządza Win­dows 8 przys­tało, będzie to naprawdę porządna maszynka. Zostanie obdar­zona wyświ­et­laczem wyko­nanym w tech­nologii IPS, a jego rozdziel­czość ma wynosić 1366x768 pik­seli. Mamy zatem do czynienia z ekranem nieco dokład­niejszym niż HD 720p, choć tego się właśnie oczekuje po takim tablecie.

Oprócz tego na pokład zawita aparat 8 Mpix, oraz kamerka do wide­orozmów o matrycy 2 Mpix. Wśród portów odna­jdziemy służący do przesyła­nia obrazu na ekran telewizora/monitora micro-HDMI. Oczy­wiś­cie, nie zabraknie Wi-Fi, lecz opcjon­al­nie będzie można także doposażyć Thinkpada w moduł 3G/4G. Ciekawie prezen­tuje się tech­nolo­gia NFC wsparta czyt­nikiem linii papi­larnych, peryfer­yjna klaw­iatura pod­czepi­ana na wzór Asusa Trans­formera czy cho­ci­ażby trzy porty USB.

Wcześniejsze prze­cieki mówiły także o wyko­rzys­ta­niu 2 GB pamięci RAM, dwur­dzeniowym pro­ce­sorze Intel Atom oraz 64 GB wbu­dowanej przestrzeni dyskowej rozsz­erzal­nej o karty pamięci micro-SD. Fani LTE również nie powinni być zaw­iedzeni, gdyż ta tech­nolo­gia będzie wspier­ana przez omaw­iany tablet.

Kiedy Lenovo wprowadzi nowego Thinkpada na rynek? Nie wiadomo tego jeszcze do końca, lecz na pewno nie będzie to wcześniej niż 26 października — wtedy to nastąpi pre­miera sys­temu oper­a­cyjnego Win­dows 8.

Via

Ciekawe? Podziel się!