Ostatnio wokół nadchodzących premier Samsunga powstaje nawet więcej plotek niż o iPhonie 5. Tym razem mamy jedną dotyczącą Galaxy Note’a II.

Porusza ona kwestię wyświetlacza nowego tabletofonu z dalekiej Azji. Raport Korea IT Times mówi o tym, że nowy Samsung otrzyma elastyczny ekran wykonany w technologii UBP (Unbreakable Plane), którego kolejną zaletą jest zmniejszenie grubości – pozwoli to na zwiększenie pojemności baterii, a to przekłada się oczywiście na dłuższy czas pracy telefonu na jednym ładowaniu.

Nie warto jednak liczyć na to, że Note II otrzyma giętki panel, który będzie można zginać i zawijać, tak jak to miało miejsce we wcześniejszych konceptach Samsunga. Prawdopodobnie skończy się na delikatnie zakrzywionej powierzchni tafli szkła (jak w przypadku Samsunga Galaxy Nexus), która czyni obsługę przyjemniejszą oraz zabezpiecza przed zbiciem wyświetlacza. Swoją drogą, teoretycznie nowy panel UBP powinien być zupełnie odporny na takie wypadki. Czy to okaże się prawdą, czy tylko marketingową zagrywką, okaże się już 29 sierpnia, kiedy to Galaxy Note II zostanie zaprezentowany na targach IFA 2012 w Berlinie.

Oprócz tego, nie wiemy zbyt wiele o tym modelu. Prawdopodobnie otrzyma nieco zwiększony ekran 5,5″ przy zachowaniu wymiarów poprzedniego Note’a, oraz otrzyma stylistykę podobną do Trzeciej Galaktyki.

Via

Be Sociable, Share!