Shoot the Birds - Recenzja

Infinite Dreams to największe studio z Polski tworzące gry na telefony, które są bardzo ciepło przyjmowane przez graczy. Czy podobnie jest z ich najnowszą produkcją, Shoot the Zombirds?

Tym razem celem jest- na co wskazuje już sam tytuł – strzelanie do Truptaków. O ile ze zrozumieniem definicji strzelania nikt problemów mieć nie będzie, to czym są te Truptaki? Nic w tym skomplikowanego: upiornymi ptaszyskami-zombie, które postanowiły wykradać urocze Dyniusie naszemu bohaterowi, Dyniowemu Strzelcowi. Zdenerwowany, postanawia sięgnąć po łuk i trafić tyle szkodników, ile tylko będzie mógł.

Tak prezentuje się cała otoczka fabularna. Brzmi całkiem podobnie do Angry Birds, prawda? Oba tytuły różni przede wszystkim przeciwnik, który w tym przypadku jest w ciągłym ruchu. Tutaj zdecydowanie bardziej premiowana jest zręczność i szybka reakcja aniżeli taktyka i wyliczanie paraboli lotu.

Shoot the Zombirds ciągle stawia przed graczem zadania. A to należy zastrzelić 10 przeciwników, a to wpaść w tryb Furii (aktywowany po zabiciu wielu Truptaków pod rząd) na wymagany okres czasu, czy zrobić szaszłyk z 3 oponentów. Poprzez zastosowanie takich rozwiązań gra nie nudzi po paru pierwszych rundach. Nasze cele różnią się głównie wielkością oraz prędkością lotu – ptaki nie są identyczne. Rozgrywka się kończy, gdy Dyniowemu Strzelcowi zabraknie strzał lub gdy straci wszystkie Dyniusie. Gracz za zestrzeliwanie ich otrzymuje punkty, które kumulują się we wspomnianym wcześniej trybie Furii. Nie służą one do niczego innego niż zwyczajnym łechtaniem ego, lecz oprócz nich dostajemy też monety. Te z kolei mają swoje zastosowanie w tzw. Grobowym Kramiku.

No właśnie, sklep… Jak to na darmową pozycję przystało, twórcy starają się zarobić na modnych obecnie mikrotransakcjach. Na szczęście nie ma się tutaj czego obawiać – grać można bezproblemowo bez płacenia prawdziwą gotówką, a wirtualne sianko da się zgarnąć również na inne sposoby: polubienie strony producenta na Facebooku, pobranie innych aplikacji stworzonych przez niego czy każdorazowe tweetnięcie swojego wyniku. Oczywiście, nie da się w ten sposób zarobić tyle, co za pomocą żywych pieniędzy, lecz kogo to obchodzi? Ja nie korzystałem ani z jednego, ani z drugiego sposobu szybkiego wzbogacenia się i grało mi się świetnie! Monety można przeznaczyć na zmianę wyglądu postaci, ulepszenia biernie ułatwiające rozgrywkę czy też power-upy jednorazowego użytku.

Produkcja Infinite Dreams jest bardzo przyjemna. Mamy do czynienia z małym pogromcą nudy, którego możemy wyciągnąć w każdej chwili, nawet gdy nie mamy zbyt wiele czasu. Mimo to jest na tyle przyjemna, że z bólem serca będziecie od niej odchodzić po jednej czy dwóch rundkach.  Mimo prostego pomysłu daje się pokochać.

Same dobre rzeczy mogę napisać także o oprawie graficznej, która prezentuje bardzo wysoki poziom. Wszystko wygląda nastrojowo, baśniowo i zostało opatrzone w starannie dobrane kolory, a sam interfejs jest równie świetny.

 

Grę otrzymujemy w polskiej wersji językowej, która bardzo mi się spodobała. Została napisana w wesołym i żartobliwym stylu i bardzo pasuje reszty.

Shoot the Zombirds to sequel znanego i lubianego Shoot the Birds. O ile w przypadku tego drugiego nie mogłem powiedzieć, aby gra mnie wciągnęła, to strzelanie do Truptaków jest dla mnie czymś rozkosznym. Polecam zagrać każdemu, zwłaszcza, że na telefony z Androidem produkcję można pobrać za darmo. W przypadku iOS kosztuje dolara, lecz i tak to wciąż dobra oferta.

Nazwa: Shoot the Birds
Producent: Infinite Dreams
Cena: darmowa (Android), 0,99$ (iOS)
Rozmiar: 22 MB (Android), 38 MB (iOS)
Testowana wersja: 1.05 Android
Platforma testowa: Motorola MB525 DEFY

PLUSY:

  1. Bardzo przyjemny model rozgrywki
  2. Nie nudzi się szybko
  3. Świetna grafika
  4. Banalne sterowanie
  5. Darmowa na Androidzie…

MINUSY:

  1. …i kosztująca dolara na App Store
  2. Nie jest niczym nowym w porównaniu do Shoot the Birds

OCENA: 4,5/5 

 


Aplikację w wersji dla systemu Android można pobrać stądbądź za pomocą kodu QR, który znajduje się poniżej:

QRCode

 

Aplikację w wersji dla systemu iOS można kupić stądbądź za pomocą kodu QR, który znajduje się poniżej:

QRCode

Be Sociable, Share!