Co prawda Nexus 7 nie jest jeszcze dostępny w naszym kraju, lecz o takiej ciekawostce nie sposób przemilczeć: podkręcony do 1,64 GHz tablet Asusa osiąga niesamowity wynik 7,130 punktów w benchmarku Quadrant. 

Miazga – tak najprościej opisać ten wynik. Został on osiągnięty za pomocą customowego kernela o nazwie Trinity Seven wgranego na tablecie Google Nexus 7 oraz podkręceniu procesora do częstotliwości 1,64 GHz. Osiągnięcie zostało uwiecznione na poniższym screenshocie:

Jest to prawdopodobnie najlepszy odnotowany w historii wynik osiągnięty w benchmarku Quadrant za pomocą tabletu dostępnego w normalnej dystrybucji. Mimo wszystko, pałeczkę pierwszeństwa dalej dzierży tablet Qualcomma, niedostępny dla normalnych zjadaczy chleba (7625 punktów). Co prawda, często wyniki w takich aplikacjach testujących nie pokrywają się z rzeczywistością, lecz według świadków podkręcony Nexus 7 działa z wręcz kosmiczną wydajnością.

Oczywiście, coś za coś – w tym przypadku obrywa czas pracy na baterii, lecz nie jest to wielkim problemem – można bezproblemowo obniżyć moc urządzenia przy mniejszym obciążeniu. tablet ma działać 12,5 godziny, lecz nie wiadomo, jak wyglądało w tym czasie jego użytkowanie.

Posiadacze Nexusa 7 (jest tu ktoś taki?) mogą przeczytać więcej o kernelu tutaj.

Via

Be Sociable, Share!